| degeabaaifi a întrebat:

Help me!
M-am masturbat si mi s-a umflat clitorisul, mi s-a mai desumflat. Nu stiu nici cum am reusit, sincer. Ce pot face?
Si nu stiu de ce, din cauza reclamelor de la TV cred am impresia ca am hemoroizi. Suna asurd, stiu, dar am o panica. Adica, are legatura cu masturbarea. Sunt mega panicata. Sau mi se pare.

4 răspunsuri:
| Nextone a răspuns:

Clitorisul se poate umfla de la masturbare, poate nu ai fost foarte blanda cu el si s-a iritat dintr-o anumita cauza. Daca se dezumfla nu iti face probleme, o sa iti treaca. Daca nu iti trece, ar fi cazul sa consulti un ginecolog. Hemoroizii nu cred ca ai vreo legatura cu clitorisul, ei se fac la anus. Bafta!

| corbulalbrosu a răspuns:

In momentul masturbarii clitorisul isi mareste dimensiunea insa doar putin, nesemnificativ. In schimb uretra situata sub locul de unirea a labiilor mici in formatiunea care reprezinta "creasta" clitorisului, isi poate mari semnificativ dimensiunile deoarece reprezinta un organ erectil precum este penisul si din acest motiv apare impresia de marire a clitorisului. Marirea in dimensiune a clitorisului este doar de moment dar inceteaza si dispare dupa incetarea excitatiei deoarece scade si aportul de sange si automat intreaga zona vulvara revine la normal. Nu exista nicio legatura intre hemoroizi si zona vulvei si implicit a clitorisului. Multa sanatate.

| Staind a răspuns:

Mersi pentru imaginea cu hemoroizii pe clit. U go girl

| Staind a răspuns:

Prea mult