| Volume a întrebat:

Help TPU! Imi place de un tip. Am mai fost cu el o data insa pe ascuns deoarece eu nu voiam sa stie lumea de noi. El e cam. uratel si se comporta naspa cu prietenele mele. Cand ne-am despartit el a vrut mai apoi sa ne impacam insa l-am refuzat. Acum ca a inceput scoala, noi fiind in aceeasi clasa, cred ca a inceput sa-mi placa din nou de el. Faza e ca el tot umbla dupa o colega. Adica sta cu ea la ore si chestii, ceea ce ma face sa cred ca o place. Insa asta a facut si anul trecut. Statea cu o fata in pauze si se dadea la ea, insa atunci cand l-am intrebat de ea a zis ca nu inseamna nimic si ca pe mine ma place. Acum eu nu sunt sigura daca sa-i zic ca imi place din nou de el pentru ca nu vreau sa ma refuze si de data asta as vrea sa nu mai fie pe ascuns, insa nu sunt sigura pentru ca toti ar rade si ne-ar vorbi pe la spate :-s. Voi ce a-ti face in locul meu?

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Aici e ceva in neregula. Iti place rau de un baiat, ba sunteti impreuna, ba nu. Pentru prima data cand "aud" ca o fata place un baiai urat si care se comporta si naspa cu fetele. Ba mai mult si colegele tale cam plang dupa el. Nici in basme nu gasesti asa ceva!

| Gyorgyno a răspuns:

In primul rand hotarastete ce vrei!
Daca tu nu ia-i dat atunci sansa s-a va inpacati normal ca el cauta pe alt cineva, cu fata respectiva poate sa fie bun prieten si ata! Daca ai zici ca vrei sa fiti impreuna nu ai nimic de pierdut si nu o sa rada nimeni de voi odata ce exista dragoste intre voi! Bafta ce sa zic

| MalinaM a răspuns:

Eu, i-as spune in fata fara nici o retinere!
De ce sa va ascundeti? daca tu simti ceva pentru el..si e reciproc. Colegii sau prietenii tai n-au nici un drept sa rada de deciziile tale, ce treaba au ei? nu conteaza de cine te indragostesti, te indragostesti si gata! happy
Cat despre tipa aia, depinde ce intelegi tu prin " se da la ea". am si eu colegi, care fac gesturi de-astea, mai deplasate laughing, dar peste 2 minute uita. Sta cu ea poate pentru ca sunt amici? am si eu un coleg cu care stau in banca si ma inteleg extraordinar cu el si cateodata, mai face mici glumite, dar asta nu inseamna ca ma placehee hee deci in concluzie, SPUNE-I! n-ai nimic de pierdut.