| Ioanaaa93 a întrebat:

HELP TPU! In data de 13.04 am intretinut relatii sexuale neprotejat, iar dupa 2 saptamani mi-a venit menstruatia la timp! si a tinut ca de obicei : 6 zile. Sunt totusi riscuri sa am o sarcina si sa am si menstruatie? happy

4 răspunsuri:
| drhotzu a răspuns:

Ce spui de prezervativ pentru ca sa nu te mai stresezi data viitoare? nu esti gravida, dar ca sa nu te mai stresezi protejeaza-te!

| PsyhoWoman a răspuns:

Mentruatie nu poti avea tongue ...in timp ce ai avea o sarcina.dar nu cred ca esti insarcinata zic sa stai linistita :*:* este insa o posibilitate de 0, 01% deoarece menstruatia a venit pentru ca timpul a fost scurt de doar 2 saptamani. urmareste luna urmatoare tongue

| andreeeeeeeeeeeeeee a răspuns:

Deci daca ti-a venit menstruatia nu are cum sa fi insarcinata pentru ca tu elimini ovulele prin ea, ceea ce duce la nefecundarea ovulelor de catre spermatozoizi, deci nu are cum sa ramai insarcinata. dar fi mai atenta, si daca faceti neprotejat ai grija sa nu lase in tine! bafta!

| DangerousS a răspuns:

Stai linistita. :p