| BreatheMeee a întrebat:

Hey! Am 17 ani si sunt fata sida, azi m-am masturbat! Eram foarte excitata si mi-am bagat degetul inauntru si in timp ce ma masturbam tare cu el mi-a curs ceva.un fel de apa. Cu cat ma masturbam mai tare cu atat tasnea un fel de apa din mine, iar la un momentdat a curs sange. Nu am simtit nici o durere dar a curs sange putin iar apoi s-a oprit si nu a mai curs sange. M-am dezvirginat? Pt ca eu sunt sau eram virgina.Acum nu stiu daca mai sunt sau nu. Sa nu radeti, spuneti-mi va rog.

Răspuns Câştigător
| liviu42 a răspuns:

Un deget nu este atat de gros ca un penis, asa ca tot virgina esti, stai linistita, lichid este ca te-ai excitat si este ceva normal.

11 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Presupunand ca nu esti troll, te informez ca virginitatea se pierde la primul contact cu un partener (sau partenera, pentru ca e la moda). Deci chiar daca ti-ai rupt himenul, tot virgina te numesti deocamdata. Cat despre "apa" aia care pretinzi ca ti-a curs siroaie, ai exagerat tu sau chiar ei ejaculat (cu jet) in momentul orgasmului? Daca e asa, e ceea ce ti-a spus cineva mai sus si anume "squirting". Daca ti-a curs treptat inainte sa ai orgasmul, poate pasarica ta e mai zemoasa de felul ei si te uzi foarte tare cand te exciti.winking

| pietrean a răspuns (pentru wildthing):

Fizic,ruperea himenului, chiar si prin masturbare, tampon vaginal, accidental, inseamna ca nu mai este virgina.La orice medic ginecolog ar merge si ar observa ruperea vaginului, ar spune ca nu mai este virgina.

| pietrean a răspuns (pentru wildthing):

Rectific:"....ar observa ruperea himenului..."

| iulia_7948 a răspuns (pentru wildthing):

Uneori himenul se distruge de tot numai in timpul nasterii.; P

| ScandaL a răspuns:

Buna happy
Paiii, acum, nu mai esti virgina.
Bafta...

| Alcyon a răspuns:

Probabil ti-ai rupt putin himenul. Ce ti-a venit sa-ti bagi degetul acolo? Poti face inclusiv infectii, de la bacteriile de sub unghii. Si da, esti virgina, pana in momentul in care o vei face cu un baiat.

| pietrean a răspuns:

Waw,ce mai lauda,din partea ta! Nu puteam incepe anul,fara sa stim ce bucurie ti-ai facut.Ti-ai pierdut cea mai mare bucurie,pentru o clipa de "placere".
Acum ca mi-am revenit din "bucurie",hai sa te "destept":cred ca ai avut un orgasm si umezeala din cauza excitarii,din interiorul vaginului, a fost expulzata cu ajutorul contractiilor muschilor vaginali. Daca himenul s-ar fi rupt, cred ca oricum te-ar fi durut cat de cat, poate ti-ai ranit peretele vaginului si de acolo sangerarea, iar rana se poate transforma, in timp, in cancer.

| BreatheMeee explică (pentru pietrean):

Pt mine chiar nu e o lauda, pentru mine e ceva serios, si aveam nevoie de niste raspunsuri, si cum suntem in secolul 21 am venit pe acest site unde am sperat sa primesc raspunsuri! Multumesc oricum de raspuns.big grin pentru mine conteaza!

| Foxyyyy a răspuns:

Ti-ai rupt himenul. Esti virgina pana ai contact sexual. ''Apa'' aia cred ca era squirting.

| pietrean a răspuns (pentru Foxyyyy):

Fizic,ruperea himenului, chiar si prin masturbare, tampon vaginal, accidental, inseamna ca nu mai este virgina.La orice medic ginecolog ar merge si ar observa ruperea himenului, ar spune ca nu mai este virgina.

| MoxiMonny a răspuns:

Nu contează grosimea, cui i-ai dat funda nu a zis bine deloc. Exista penis subtire cat un deget. Nu mai ești virgina, ti-ai rupt himenu. Himenu difera de la femeie la femeie tu l-ai avut subtire si non elastic și s-a rupt foarte usor.