| anonim_4396 a întrebat:

Hey, am și eu o problemă. am niște scurgeri vaginale ciudate, îmi vine puțin sânge, am crezut ca e menstruația, dar nu este. de 3 zile îmi vine asa. menstruația trebuia sa vină pe 23.
am făcut sex neprotejat în august, nu cred ca are legătură, sau are?
și încă ceva, săptămâna trecută m au durut ovarele, oare am răcit?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca ai avut sex neprotejat in august, si menstruatia nu ti-a venit in 23 sept, esti posibil insarcinata!
Fa un test de sarcina si te vei convinge!

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca menstruatia ar fi trebuit sa-ti inceapa in data de 23 SEPTEMBRIE ( nu ai specificat) insa nu s-a mai produs, bineinteles ca poate exista o legatura intre acel sex neprotejat din AUGUST si lipsa menstruatiei, mai ales daca ciclul tau menstrual este unul NEREGULAT. Insa la fel de bine poate fi vorba si de o amenoree secundara si/sau un posibil sindrom ovarian polichistic. Doar in urma efectuarii unui test de sarcina pe baza de urina sau a unei analize de sange, vei obtine un raspuns sigur cu privire la situatia ta. Multa sanatate!

| D1234667890 a răspuns:

Mi-a venit menstruația luna trecută.