| AlexandraBrb a întrebat:

Hey. Am o relație de aproape 9 luni cu un arab si ne iubim mult, si m-a cerut in căsătorie, părinții mei nu sunt de acord, eu am 22 de ani si el 24. Ne intelegem foarte bine si se poartă foarte frumos. Am citit si pe net ca la inceput se poartă super ok si după devine alt om. Dar am vazut si multe persoane care s-au căsătorit cu arabi si sunt foarte fericite. Ce sa fac? As vrea sa accept, dar nu stiu... voi ce parere aveti?

10 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Fugi cat poti de repede

| darrio2007 a răspuns:

Vrea cetatenia română.

| RAY a răspuns:

De parca doar arabi se schimba dupa o vreme, cu toti suntem asa la inceput facem o impresie buna apoi ne aratam colti sa spun asa si se trezesc cei care cred in noi ca suntem draci cu masti, daca are avere mare eu spun ca nu conteaza parinti tai sau chesti de astea, conteaza banii atat

| mihai69 a răspuns:

Oricum o să faci ce vrei tu, indiferent ce tocăm noi aici.
Dar dacă tot ne-ai întrebat...
Din câte știu, arabii se consideră pe ei cei mai cei dintre toate neamurile de pe pământ, restul oamenilor sunt aici doar ca să-i slujească pe ei. Iar despre femei, ce să mai vorbim... Mai bine câine maidanez în România, decât femeie în vreo țară arabă. Sau cu un arab cu acestă mentalitate alături, indiferent unde ai trăi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Am citit si pe net ca la inceput se poartă super ok si după devine alt om."

nu mai esti cum eraaaiiii! cicalaca cichicea păpârțâpaa!

| Nimeni10 a răspuns:

Nu te pune sa citesti coranul?

| OMFGConrad a răspuns:

Bună! Un sfat prietenesc: nu te încurca cu arabi! Toți fac la fel, te agață şi după te bagă în harem. Vrei să devii o femeie fără drepturi? Asta vrei? Dacă-ți surâde ideea ca tu să nu ai nici măcar un cuvânt în "căsnicie" dacă o pot numi aşa, du-te! Dar, sunt sigur că nu vrei asta. Scapă de el sau va scăpa el de tine!
P.S.: Acele femei care spun că o duc bine lângă un arab o fac din orgoliu, sunt moarte pe interior!

Răspuns utilizator avertizat
| tileavitali a răspuns:

Numai daca se face el crestin

si Doamne fereste sa te lepezi tu de Hristos pentru el

| IrinaMariaCostin a răspuns:

Nu contează ca e arab, contează ca va iubiți si veți trece împreuna peste toate.