| ozzyyy a întrebat:

Hey,am revenit cu inca o intrebare.are legatura cu postarea aceasta http://www.tpu.ro/......aza-deloc/
deci...cei doi au deja 5 luni de cand sunt impreuna.in acest timp au ajuns sa faca si sex.doar ca fata mi-a povestit ceva..inainte se intelegeau super bine, vorbeau mereu pana pe la 3 noaptea.asta fiind in primele 2 luni de relatie.cam pe cand am postat eu acea intrebare.dar de o perioada, cam tot vreo 2 luni ei nu mai vorbesc atat de des.la telefon vorbesc maxim 15 minute pe zi,cateva mesaje si atat.dar mi-a spus ca atunci cand se intalnesc sunt fericiti amandoi,el se poarta foarte dragastos cu ea mereu.dar dupa ce se duce fiecare la casa lui apare acea distanta.ea e indragostita nebuneste de el, el zice ca si el o iubeste dar nu simte mereu nevoia de a-i spune continuu ca o iubeste sau ca ii e dor de ea.dar asta nu inseamna ca el nu simte asta.asa a spus el.el e genul care se plictiseste foarte repede de o fata dar cu ea vad ca deja au 5 luni impreuna iar ei ii este mereu teama ca el sa nu se desparta de ea si ea sa ramana "cu buza umflata", voi ce credeti despre relatia lor?

1 răspuns:
| cristimihailov a răspuns:

Fericirea lui sta in mainile lui.
Fericirea ei sta in mainile ei.

Daca ea isi da fericirea ei in mainile lui, sau invers, cel care isi va da fericirea, va fi nefericit.

Viata se traieste. Doar sa o traiasca.
Daca are aceasta teama, ceva nu merge.

Simplu, discutia deschisa (dar deschisa) este cam singura solutie.