| anonim_4396 a întrebat:

Hey!happy Am si eu o intrebare...am avut menstruatie luna asta inca de la inceputul lunii, cu o intarziere de o saptamana. Nu am mai intretinut relatii sexuale cu prietenul meu de dinainte de menstruatie. Dar de dimineata am avut ameteli si greturi si am si vomitatsad Exista vreun risc sa existe bebe?

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, exista. Sangerarea acea se poate sa nu fi fost menstruatie, ci o sangerare de implantare a sarcinii. E adevarat ca numai o dimineata de greata nu inseamna sarcina, putand fi pur si simplu o indigestie. Dar fa-ti un test de sarcina maine din prima urina de dimineaa, iar luni du-te si la ginecolog pentru a sti sigur daca e sau nu sarcina.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dar nu spui ce metode ai aplicat contraceptive?
Un test de sarcină.
Pa, pa.

| cryss_1476 a răspuns:

Daca ti-a venit menstruatia, nu cred ca este vorba de bebe. Ia-ti un test de sarcina si te vei lamuri!

| gabitza_6878 a răspuns:

Mai bine iei un test de sarcina
dar daca zici ca a venit menstruatia nu cred ca exista bebe

| yoyo_7345 a răspuns:

Nu stai linistita.aceia sunt hormoni care iti produc voma.cand esti insarcinata voma iti vine dupa 20 de zile de la contact.

| tia a răspuns:

Fa un test de sarcina ca sa fii sigura. Dar nu cred ca poate fi vorba de bebe, odata ce ti-a venit menstruatia.
Bafta!