| mariaalexandra97 a întrebat:

Hey, am si eu o problema am avut un contact sexual in data de 04.01. 2016 si de atunci am 18 zile intarziere, am facut si 2 teste de sarcina si au iesit negative, oare sunt insarcinata?

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru a primi un raspuns catusi de cat satisfacator si in acelasi timp si corect reformuleaza intrebarea si specifica urmatoarele date : ciclul menstrual este regulat sau neregulat, ce lungime are acesta de obicei, data inceperii ultimei menstruatii, data la care trebuia sa se porneasca menstruatia asteptata, data la care ai intretinut actul sexual, daca acesta a fost protejat sau nu si daca s-a produs ejacularea. Doar pe baza acestor date se poate da un raspuns clar, concis si corect. In caz contrar se pot emite doar pareri fara vreo valoare. Multa sanatate.

| Emilian65 a răspuns:

Daca actul sexual s-a produs in perioada fertila, atunci este explicabil de ce ai aceasta intarziere. Deci, esti gravida.