| bábýdőll_1751 a întrebat:

Hey:* am si o mica problema ieri pe la pranz m am despartit de prietenul meu.Si de ieri si pana acum nu ma mai bagat deloc in seama. Ce ar trebui sa fac? Sa-l bag eu pe el in seama?thinking

Răspuns Câştigător
| zelda a răspuns:

Pai daca te-ai despartit de el la ce il mai cauti? Poate nu te-a cautat pentru ca probabil vrea sa te uite si sa treaca peste asta, dar tu daca inca mai ti la el si iti mai doresti sa incercati o data ii poti da un telefon sa vorbesti cu el (desi normal ar fi sa te caute el daca il mai intereseaza). Incearca si asa si vezi ce spune, daca sufera, daca mai tine la tine, daca mai vrea sa fiti impreunawinking

8 răspunsuri:
| forever4you a răspuns:

Iubita nu mi-o lua in nume de rau,dar tu chiar crezi mai ca nu are motive sa nu te bage in seama? Ai spus chiar tu " Ieri pe la pranz M-AM DESPARTIT de prietenul meu" am trecut si eu prin asta si eu tot la fel, ma asteptam sa ma bage in seama, sa vorbim dar nu am mai vorbit 5 luni pana luna asta cand ne-am impacatlove struck dar ma rog e logic sa nu te bage in seama, nu crezi?

Răspuns utilizator avertizat
| Nobodyy a răspuns:

Daca te-ai desaprtit de el te mai intereseaza? Adica pana la urma te intereseaza = iti pasa de el = ca vrei sa fi cu el. thinking Deci nu prea inteleg. Oricum. Daca tu te-ai despartit de el inseamna ca el inca tine la tine si poate sufera.Are nevoie de timp singur sa isi revina.Eu zic sa il lasi. Daca va avea nevoie de tine te va contacta. ~Yoni.

| DoarUnCopil a răspuns:

Daca faci un pas...nu te uita niciodata in urma tongue

| bábýdőll_1751 explică:

M am exprimat gresit el mi a zis mie ieri pe mess "vreau sa ne despartim si nu ma intereseaza daca de acord sau nu"...eu am ramas socata si i am zis "pai cum asa?" la care el nu mi a mai zis nimic, el practic s-a despartit de mine fara ca eu sa stiu macar de ce...si dupa i am zis bine.si aici s-a incheiat discutia noastra.

| Claudia_9063 a răspuns:

Sincer de ce ai mai vrea sa-l bagi in seama daca s-a despartit de tine? Adica sfatul meu: Nu te injosi sa-l bagi tu in seama daca nici el nu te baga pe tine in seama. Sau poate vrea sa fie un test de-al lui sa vada cum reactionezi atunci cand sunteti despartiti? Sincer daca il iubesti si daca simti ca si el inca te iubeste asteapta un timp sa vezi daca se va intoarce la tine, daca nu... poate te-ai inselat. Iti tin pumnii sa iti iasa asa cum vrei tu.

| SabbyNightShadow a răspuns:

Scuze,dar este logic sa nu te bage in seama. Mie mi-a placut de un singur baiat si inca imi mai place de el.Dar cand am vazut ca m-a inselat cu fata pe care o urasc cel mai mult din scoala, pa pa prostu pulei! dar a vrut sa se impace din nou cu mine si nu am vrut.Dar cand am vazut ca a pleznit-o pe fata fara sa stie ca eu sunt acolo am vrut sa ma impac cu el.Dar ma ignora. Apoi au trecut cateva luni si s-a impacat cu mine.Asa ca nu-ti face griji.Va venii el la tine sau poate tu la el.Ori cum, unul dintre voi va face primul pas spre celalalt.

| alintush15 a răspuns:

Aici merge vb ca v-ati despartit si logik ca el acum nu te va lua in seama__ori el este deja indiferent fata de tine ori ori este intr-o depresie si are nevoie de liniste__oricum poate tu ar trebnui sai dai de inteles ca iti pare rau si vrei sa fiti impreuna dar in nici un caz sa nu il contactezi adica el este baiat___el trebuie sa faca primul pas