| Lola_2363 a întrebat:

Hey! As vrea sa ma ajutati si pe mine cu un sfat! Prietena mea cea mai buna place un baiat de 4 ani, dar nu i-a spus pentru ca stie ca nu are sanse! El a mai avut iubite, una a plecat din scoala(s-a mutat la alt liceu), una l-a ranit si alta si-a batut joc de el.In fine asta la sf relatziei ca la inceput toate il iubeau, dar acu' problema. El s-a indragostit de MINE! Ji eu il plac un pic si as vrea sa ma comb cu el dar prietena mea ar fi... Voi ce ziceti?

5 răspunsuri:
| heiii a răspuns:

Eu zic sa te dai la o parte. am trecut si eu prin asta. sa incerci sa nu fii egoista si sa afli cumva daca baiatul ala o plc pe prietena ta sau sa incerci sa'i apropii. daca n'ai de gand sa faci ce ti'am propus, te sfatuiesc sa il uiti, sa'l uitati amandoua pe acest baiat.

| babyblue a răspuns:

Lol...initial crezusem ca baiatul are 4 ani:-Jlaughing.
Dificila situatie. Trebuie sa alegi intre cea mai buna prietena si baiatul care il placi. Daca ar fi sa pui intr-o balanta situatia, cred ca mai bine ai ramane cu prietena ta. Ce rost ar avea sa va certati pentru un prieten. Din atatia baieti, chiar pe el l-ati ales?

| lovemylifebaby a răspuns:

Pai e bine ca il placi putin fiindca ai putea repede sa il uiti acum sincera sa fiu iti voi explica doua cazuri.
Daca prietena ta este una super buna cea mai buna BFF toate cele stie toate secretele tale si tu pe ale ei, las-o balta.

Daca e genul ala doar buna prietena sau foarte buna doar ca nu stie totul despre tine ce simti si asa, eu zic sa te bagi pe tip deoarece si ea ar face lfl.
Acum depinde cum e ea, cat de fidela e prietenia voastra succes.

| Schmuky a răspuns:

Mai intai incearca sa ii combini pe ei, dar, daca nu merge DELOC, vorbeste cu prietena ta, si vezi daca e de acord caq tu sa fii cu el, altfel nu merita...papa

| Ralu_3807 a răspuns:

Pai eu cred ca nu iti poti pierde prietena cea mai buna din cauza unui baiat,sti si tu cum sunt baietii, daca ti la prietena ta lasa-l, dar daca ii arati indierenta nu o ''sa mai fie'' indragostit de tine si poate va arata putin interes fata de prietena ta. Sper ca am putut sa te ajut. big hug