| Makovei_Iuly_1995 a întrebat:

Hey! Azi i-am zpus fetei de care imi place ce simt pentru ea. Ea a spus ca tine la mine dar... Am, intrebato daca asta inseamna un,, nu" si a raspuns ca nu stie. Si spre mirarea mea ea mi-a cerut sa ramanem prieteni noi 2 fiind cei mai buni amici. A mai spus si ca si-a dat seama ca o plac. Iar problema este ca sunt foarte confuz si nu stiu ce ar trebui sa fac. Imi puteti da si mie niste sfaturi? Chiar nu-mi place chestia cu,, hai sa ramanem prieteni".

Răspuns Câştigător
| YuStyNSHIatAt69 a răspuns:

Saraca! Ai luat-o prea din scurt, asadar lasa-i timp sa se gandeasca. Poate peste un timp va vrea sa fiti impreuna dupa ce a gandit situatia la rece.

7 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Sunt de parere ca te-a refuzat intr-un mod politicos. Ramaneti prieteni, daca ea asa considera si e bine si asa.

| Makovei_Iuly_1995 explică (pentru AdelinaC):

Stiu, am inteles dar azi a inceput sa-mi scrie din nou si intr-un mod mai ciudat mai,, tandru'' as putea spune.

| neutrino a răspuns:

A fi amic cu o fata este una, a fi iubitul ei este cu totul altceva. Momentan ea nu s-a indragostit de tine astfel incat sa accepte o relatie cu tine, dar doreste sa fiti amici in continuare, ceea ce nu-i putin lucru.

| Emilian65 a răspuns:

Daca ea ti-a cerut sa ramaneti prieteni, acesta este un pas spre legarea unei relatii frumoase si durabile.Ai rabdare, acest lucru se va realiza cat de curand.

| TanteMarianne a răspuns:

Si ea te place doar ca nu poate sa-ti fie iubita din prima impresioneaz-o cu ceva sau poate ea crede ca tu nu o placi drept iubita ci drept amica si atunci ar trebui sa-i mai explici odata. cred ca e mai mult varianta a2a,oricum tu incearca

| Makovei_Iuly_1995 explică (pentru TanteMarianne):

Pai, nu risti nu castigi.

| TanteMarianne a răspuns (pentru Makovei_Iuly_1995):

Atunci risca. unora le place riscul altora nu, de unde hamsterii mei turbati sa stiu eu ca iti place sau nu riscul. happy