| BlancaFantasma a întrebat:

Hey buna.va rog frumos sa imi dati niste sfaturi, va rog.cum nu pot sa vorbesc cu nimeni pentru ca nimeni nu ma poate intelege si aud decat raspunsuri gen"nu stiu ce sa zic."m`am gandit ca poate imi ziceti voi niste vorbe bune.eu dintotdeana am crescut in scandal, si tot ce`mi aduc aminte din copilaria mea sunt interminabilele vorbe urate care le auzeam in casa. tatal meu e alcoolic si bunica mea la fel.amandoi nu sunt buni de nimic si tot ce fac e sa vorbeasca urat de mama mea.cand eram mica plangeam de fiecare data cand ii auzeam dar de la o vreme am inceput sa ii urasc si tot ce vreau e sa ajung cineva in viata si sa ii las sa se distruga singuri.suna nasol dar da ii urasc! vorbesc cu ei doar pentru ca suntem in aceeasi casa in rest nu`mi pasa de niciunul.mama saraca munceste pana nu mai poate si el tot nu e multumit.credeam ca nu o sa ma afecteze lucrurile astea dar de anul trecut de cand m`am certat cu prietenul meu(am stat 3 luni dar eu tineam la el) m`am schimbat. in raustraight face si in plus imi dau seama pe zi ce trece ca nici prietena mea cea mai buna nu merita prietenia mea caci cand i-am zis ca imi place de fratele ei nu m`a ajutat deloc doar zicea"nu stiu ce sa zic, tu stii cum e el"oh go on imi doresc sa ma indragostesc la prima vedere sa fiu iubita de cineva, poate asa m`as mai elibera de resentimente.si baiatul care il plac nu vrea sa auda de mine!sad sunt in vacanta si pentru ca ma plictisesc singura toata ziua in casa am tot felul de ganduri stupide.in fine tot ce scriu aici nu e nici o mica parte din ceea ce simt(mai ales in legatura cu familia). doar niste sfaturi vreau ca sa simit ca nu sunt singura care are o familie distrusa!

5 răspunsuri:
| TVD13 a răspuns:

Si familia mea e la fel...ma rog bunicamea nu e alcolicalaughing si nici tatal meu adica habar nu am de ellaughing
In sf...stiu cum e si eu ii urasc cateodata dar iti vei da seama ca atunci cand nu o sa-i mai ai o sa-ti fie dor de ei chiar daca acum ii urasti
Ar trebui sa-i ajuti sa se indrepte spre un comportament mai bun si sa-i faci sa inteleaga ca nu-ti dau un exemplu bun iar daca nu alta solutie nu este decat sa vb cu mama ta si sa-i spui ca nu mai poti ca sa gaseasca o solutie poate plecati de acolo sau cine stie...big grin BAFTAbig grin

| Deealovestpu a răspuns:

OF Elena imi pare sincer rau de situatia in care te afli,inteleg cat de dureros este pentru tine,dar lasa-ma te rog sa-ti spun ca te admir sincer, esti foarte puternica si sigur vei trece de aceste probleme usor usor...Tu fi alaturi de mama ta care inteleg ca face multe eforturi desigur pentru tinehappy Incearca sa vorbesti si cu alti prieteni care nu iti sunt foarte apropiati daca prietena ta nu mai e ca inainte, sti si tu ca oamenii din pacate se mai schimba si de cele mai multe ori in rausad...Eu iti doresc mult noroc in tot ce ti-ai propus si incearca sa nu te mai gandesti la probleme si priveste inainte caci sigur totul se va rezolva, iti vei gasi prieteni care sa te inteleaga, un baiat super pe care sa-l iubesti si care sa te iubeasca si nu uita ca o ai pe mama ta alaturi de tine oricand!

| andrasstefan a răspuns:

Exista un program pentru cei care sunt in situatia ta.multi au apelat la el si au iesit din stare acea in carese aflau.intra pe adiul de mess numaisuntsingur si acolo se va gasi cineva se te ajute.imi pare rau pentru situatia ta dar ma bucur in acelasi timp sa vad ca ai ambitie. felicitari si nu uita:numaisuntsingur.asta e tot ce pot face pentru tine.succes

| mayauka a răspuns:

Nu esti singura crede-ma... (uk_just_4u vb p mess)

| Laviniaa_4404 a răspuns:

Daca vrei sa vorbim, ia id-ul :freekisses69.pot zice ca suntem cam in aceeasi oala :-