| anonim_4396 a întrebat:

Hey! Ce îi atrage pe bărbați la o femeie?! Ce îi intriga și îi atrage?! ( ex. caracter, fizic, comportamental..., igniranta, mister ) si de ce?!

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ce la atras si pe primul barbat acuma 1, 8 milioane de ani vorbesc de specia homos sapeins,il atrage fata simetrica, sanii, talia cat mai mica ca cica va naste copii sanatosi culmea e ca sa si dovedit asta, talpile mici,mirosul,cand o fata e la ovulatie e mai sexy ca una la menstrauatie,vocea iar conteaza mult, subiecti au putut determina simetria fetei dupa voce si daca e la ovulatie, restul ca ne interesaza caracterul,inteligenta sunt basme copilaresti,orice mascul are un scop genetic gaseste cat mai multe femei fertile si fa sex cu ele mai mult asta e scopul unui mascul mostenit genetic, daca vorbim de relatii ele sunt mai usor de pastrat cu o persoana mai putin frumoasa decat cu una mai frumoasa,persoanele maai putin frumoase pun accent pe caracter ca daca ar pune pe fizic nu ar avea sanse logic,desigur sunt si urati/urate cu prtenti mari,dupa cum se vede in jocul atractiei conteaza fizicul,dar o data cu inaintarea in varsta punem accent pe caracter pentru ca pierdem frumusetea lucru valabit la ambele sexe, deci intrebarea ta difera in functie de varsta, mediu, educatie etc dar o persoana frumoasa e frumoasa pentru toti, nu ne pierdem abilitatea de a recunoaste frumustea la 90 de ani nu dar punem accent pe caracter ca aratam naspa sa ma intelegi ok

| neutrino a răspuns:

Fizicul in primul rand, in sensul ca trebuie sa fie frumusica. Apoi, bunul simt, putin umor si un anume har, si, nu in ultimul rand, sa fie isteata si sa stie sa vorbeasca.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde acum de gusturi. multora le plac pitipoancele, altora le plac femeile adevarate care stiu sa se imbrace calumea, care pot atrage privirile pe strada fara sa aiba decolteu pana la sfarcuri sau fusta pana la jumatatea fundului.sa stie sa vorbeasca frumos nu sa isi bage si sa isi scoata mai ceva ca un pustan. inteligenta, care ai ce discuta cu ea, nu dupa 10 minte de vorbit sa simti incet incet cum iti scade iq-ul.

si tot ziceam de diferit, multora poate le place acea ignoranta (cred ca asta ai vrut sa spui ) dar mie nu, daca vad ca nu ma baga in seama si e distanta, incerc la inceput sa vad daca e ceva in neregula, daca tot nu vrea, zic pa si ura si la gara. nu sunt genul de om care stau sa o caute mereu ca asa ii place ei. cum am zis, sunt baieti si baieti

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pe mine la o femeie ma atrage cand beau.