| pupic1dulke a întrebat:

Hey! Cred ca intru in depresie...cel pe care il plac se intalneste cu o fata ....treaba este foarte serioasa( toata ziua se intalnesc, merg unul la casa celuilalt) Ce sa fac? (nu pot sa il uit asa usor) P.S si el ma placea( prima lui iubire am fost eu)

Răspuns Câştigător
| IDede a răspuns:

Uita-l. Scuze dar asta este. Ai fost prima lui iubire, bine spus. Ai fost! Trebuie sa ii respecti decizia, adica nu te poti baga peste relatia omului. El are o relatie, a trecut mai departe. De ce ai vrea sa distrugi o relatie? Daca el o sa fie singur si inca tie o sa iti placa de el o sa ai o sansa insa asa, trebuie sa ii respecti decizia de a fii cu persoana aceea.

6 răspunsuri:
| Morenna10 a răspuns:

Daca se intaleste cu alta inseamna ca nu ai insemnat mare lucru pentru el, chiar daca nu o sa ii mearga cu tipa aia nu merita sa il astepti, cauta-ti pe altcineva.

| corbulalbrosu a răspuns:

Sentimentele se mai schimba pe parcurs in cazul celor care considera ca persoana nu ii satisface dorintele si apeleaza la o noua relatie in speranta de a gasi ceea ce cauta el de fapt. Rezulta foarte clar ca despartirea dintre voi s-a produs fiindca nu ai corespuns cerintelor/dorintelor lui.Trebuie sa intelegi asta. Viata trebuie sa-si urmeze cursul. Pa, pa.

| neutrino a răspuns:

Roaga-l frumos sa-si mai gaseasca putin timp liber si pentru tine, si asigura-l ca nu o sa-i para rau.

| SkyPilot a răspuns:

Daca nu ai stiut cumva sa il obtii si/sau sa il pastrezi, ai pierdut trenul. Nu mai ai ce sa faci decat sa te resemnezi. Sentimentele racite nu se mai reincalzesc. Uita-l si vezi-ti inainte de viata ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Next. balta e plina de pesti

Răspuns utilizator avertizat