| amalia12345 a întrebat:

Cum e cand faci sex pentru prima oara? Te doare? Ce simti si cat de mult se poate pata patul?

Răspuns Câştigător
| RoXyyR a răspuns:

Buna in primul rand pentru prima oara nu trebuie sa faci sex ci dragoste si sa faci asta cu baiatu potrivit si atunci cand te simti tu pregatita si da te doare sa stii ca nu e placere asa din prima... si plus de asta ar fi foarte bine sa aiba habar desprechestiunile astea si sa stie cum sa te ia si cum sa se comporte cu tine si patu nu o sa se pateze foarte mult stai linistita ca o sa fie o picatura 2 de sange dar la unele fete nici nu le curge... oricum sfatu meu e sa nu te avanti asa fara sa gandesti daca esti sigura pe tine fa.o app si protejeazate cu prezeervativ ca e cel mai sigur si te fereste si de boli ai grija te tine si de ceea ce vr sa faci

5 răspunsuri:
| Amelya02 a răspuns:

Buna!
Ai facut bine ca ai intrebat, deoarece trebuie sa stii cum vine treaba,iar cu parintii nu poti discuta despre lucruri ca astea,mai ales daca esti fata.iar faptul ca ai pus o intrebare ca asta pe un site nu este deloc gresit, cum spune tipul de mai jos.
Eu n-am experienta in domeniul asta, dar pot sa spun ca am cateva idei.Prima oara intotdeauna doare, deoarece locul acela este stramt si imagineaza-ti cum va fi la penetrare.In legatura cu patul,depinde de fiecare organism,unele fete nu sangereaza deloc,altele cateva picaturi. Daca ai de gand sa iti incepi viata sexuala asigura-te ca esti suficient de matura, pregatita si ca faci asta din proprie initiativa,dar cel mai important ai grija cu cine deoarece iti vei amintii intotdeauna de ziua aceea. Foarte importanta este, de asemenea si protectia. (prezervativ, pilule contraceptive) etc. Succes happy

| Vrajitor a răspuns:

Ham. Tin cont de faptul ca ma aflu pe un site de libera exprimare si iti voi spune direct sincer ceea ce cred, desigur in limita bunului simt!
Draga mea amalia, dupa exprimarea ta "" nu ai mai mult de 18 anisori, si desigur nelamurirea ta fata de actul sexual duce la o simpla reactie din partea mea, una negativa happy In primul rand informatii foarte utile gasesti la parintii tai, mama ta ca exemplu nu pe un site unde fiecare spune ce crede si informatia poate fi eronata gresita etc. Nu vrem sa se intampla ceva nasol nu? Bun, sa incepem cu prima intrebare. "cum e cand faci sex pentru prima oara" Draga mea amalia, tu nu faci sex, decat daca te angajezi ca actrita porno sau doresti ca un barbat sa profite de tine sub vaga constiinta curata. Tu faci dragoste, un sentiment puternic nascut din 2 persoana printr-un sentiment de atasare destul de puternic. Intrebarea ta nr 2 : "doare ce simti ". Amalia.depinde foarte mult de."himenul". de."puta" ta! depinde de modul in care intretii relatii, depinde de foarte multe "prostioare" pe care sigur nu ai dori sa le stii la aceasta vrasta frageda. ( Depinde si de barbat foarte mult, varsta, obseditate, experienta ) Si ce-a de-a 3-a intrebare clasica si frumoasa care tine mult de intrebarea nr 2 "cat de mult de poate pata patul" Ei bine, dupa cum spuneam depinde de "puta" ta foarte mult, nu e ca si cum esti pe ciclu! nu este o eliminare mentruala ( adica SANGE MULT ) etc. happy pot fi picaturi, sau nu. Daca doresti sa intretii relatii sexuala te sfatuiesc sa folosesti Prezervativ, si sub fundulet pune-ti o perna moale happy O seara faina

| Heather2001 a răspuns (pentru Vrajitor):

Lasa vrajeala, ca traim in secolul 21 si face SEX, nu DRAGOSTE...iar partenerii nu trebuie neaparat sa se iubeasca, sau tu nu ai auzit de *** buddies?

| Possible a răspuns:

Prima oara, doare groaznic.Bine,nimeni nu a murit.E suportabila durerea.Simti ca ti se deschide o alta lume,ceva nou,ceva nu ai mai simtit pina acum,te simti demna de persoana care te alaturi alaturi, iar restul problemelor cu durerea si petele de pe pat, depinde de corpul tau si de felul cum se poarta El cu tine.Baffta,funda?

| andreismeck72005 a răspuns:

Mi-a zis fosta prietena ca doare tare pentru ca se rupe acea piele si iese putin sange.