| DeeaDizz a întrebat:

Hey! De ceva timp imi place foarte mult de un tip si nu stiu daca sa fac sau nu primul pas. El este genul ala bad boy, care e mai pervers, tupeist, asculta muzica rap si ii pune pe toti la punct. Insa el vrea ca fetele sa il bage in seama si chiar daca ii place de vreuna prefera sa taca si sa astepte pana da vreun semn. Insa mie mi-e teama sa nu ma respinga, arata super si jumatate din fetele din oras e lesinata dupa el asa ca multe au incercat sa se apropie de el, insa n-a acceptat. S-ar putea sa spuneti ca nu merita insa eu simt ca are ceva special, este tipul acela de baiat la care am visat mereu. Am vorbit decat o singura data cu el pe ask, cu anonim bineinteles, si desi el de obicei ii ia la injuraturi pe anonimi mie mi-a raspuns deschis la toate intrebarile, ba chiar mi-a zis sa vorbesc cu el pe fb, pe chat, insa mie mi-a fost cam teama. Am inteles ca el prefera fetele frumoase, dar care sunt de treaba si glumete si multi mi-au zis ca asta e exact descrierea mea plus ca l-au vazut si parintii mei si au zis ca e simpatic si ca ne-am potrivi, chiar si tata. Avem multe lucruri in comun si desi ati putea crede ca e un pierde vara e un baiat care la varsta lui (am uitat sa mentionez ca este cu un an mai mare ca mine) a realizat destul de multe:a facut fotbal, box de performanta, fiind campion national, compune versuri hip-hop, pasiuni pe care le am si eu (in afara de box happy ). Insa cu toate astea ma opreste timiditatea mea fata de persoanele noi si teama de un refuz. Mi-a placut de mai multi tipi de-a lungul timpului, insa cu niciunul n-am reusit nimic. Acum ca l-am gasit pe cel care mi se potriveste cel mai bine, chiar nu vreau sa-l ratez. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| CocoMexii a răspuns:

Te sfatuiesc sa il bagi in seama pe ask, fara privat sau pe facebook si sa ii spun ca tu erai fata cu anonimele (chiar daca primeste mai multe intrebari de la anonime). Cine stie, poate si lui ii place de tine doar ca el nu e genul care sa spuna, probabil vrea sa fie cucerit, doar e un "bad boy". Baga-l in seama, nu ai ce pierde.Incercare moarte nu are! Bafta! :*

10 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Sa inveti sa te pui in evidenta fara sa-ti dezvalui secretul.
Asta trebuie sa faci.
Cum?
Daca aveti aceleasi pasiuni, il poti aborda pe o asemenea tema, dar in nici un caz nu ar trebui sa cedezi faptului ca el asteapta ca fata sa dea vreun semn.
Orice fata merita sa fie abordata si curtata de un baiat,"descoperita" de el si iubita.Cu toate emotiile si bataile de inima care insotesc orice poveste frumoasa.
In ziua de azi,se intampla un lucru ciudat,fetele in graba lor,se reped ele sa declare ca s-au indragostit de baieti si baietii se declara extrem de multumiti de aspectul asta,finalul fiind o despartire rapida si o lipsa de interes si mai rapida.
Pentru ca situatia in care o fata ii dezvaluie,ea prima,unui baiat ca-l place,este nefireasca.
Orice castigat usor,isi pierde valoarea,o fata care se ofera devine deja neinteresanta si baiatul nu simte ca a castigat ceva,pur si simplu o accepta pentru ca situatia ii gadila orgoliul,dar interesul si curiozitatea i se sfarsesc aici.
Sa nu-ti spun ca cei mai multi baieti care accepta acest lucru au de-a face cu o timiditate innascuta,pe care nu vor s-o recunoasca nici fata de ei,asa ca li se pare foarte comod sa fie curtati direct,fara sa faca nici un efort.
Numai ca e nefiresc!
Cred ca ai inteles punctul meu de vedere.
Asa ca,fie ii ceri parerea legat de versurile tale hip-hop,fie ii propui o colaborare pe tema asta,fie introduci un tert in poveste care sa faca toate astea,trebuie sa gasesti modul in care sa-i atragi atentia acestui baiat,fara sa-i marturisesti nimic.
Intotdeauna exista cale de mijloc,mai ales cand stii ce vrei.
Lasa-te vazuta,pune-te in valoare,cunoaste-l,lasa-l sa te cunoasca si taci.Ii poti arata ca-l placi,dar nu-i poti spune,toate indoielile si nelinistile prin care trece un baiat asteptand cu sufletul la gura sa fie acceptat sau nu de catre o fata,asigura o relatie fireasa, stabila si frumoasa.
Nu te grabi.
Si fa-ti un plan de abordare iesit din rutina, neobisnuit, care sa nu-i dea nimic de banuit, initial.
Multa inspiratie si mult noroc iti doresc.

| DNSK a răspuns:

Inca o dovada vie ca fetele cuminti iubesc baietii rai!

| corhaz a răspuns (pentru DNSK):

Baieti rai..is adolescenti cu hormonii la gat si fata asta si baiatul ala. fata se uita la el ca i din ala ca pune pe toti la punct. pune la punct toti copii mici de varsta lui si fata gata il considera bad boy.ala cand va ajunge la maturitate si se va lovii de viata se va p... pe el. daca vrei femeie sa fie peste 23 24 de ani alea stiu ce vor de la viata nu pustani care asculta rap si se cred buricul pamantului

| neutrino a răspuns:

Fetele care se respecta trebuie sa aiba rabdare si mandrie, si sa astepte cu orice risc, sa fie curtate.

| anonimg a răspuns:

Eu nu iti zic ce sa faci ca sa fii cu el, ci iti zic ce trebuie sa faci.
Imediat ce am citit cuvintele "bad boy, care e mai pervers, tupeist, asculta muzica rap si ii pune pe toti la punct" mi-am datr seama ce caracter are. Eu te intreb: tu cu un asemena baiat vrei sa petreci tot restul vietii? Cauta un baiat care are un caracter frumos; care este amabil cu toata lumea, si nu unul "bad boy". Niciodata sa nu te uiti dupa un baiat care i-a placut sa aiba cat mai multe fete; caci cat ii va fi zilele, el nu-si va schimba obiceiul acesta -nici macar dupa casatorie. Si sa nu te magulesti cu gandul ca se va schimba mai tarziu, caci nimeni nu si-a schimbat caracterul dupa casatorie.
Te invit azi ca sa faci alegerea cea mai buna. Nu te lua doar dupa gusturile inimii, ci fii si rationala. Nu-ti pierde vremea incercand sa-l cunosti; deja stii despre ce e vorba.
"Simt ca are ceva special, este tipul acela de baiat la care am visat mereu". Este timpul ca sa renunti la visele care stii ca nu iti vor aduce fericire si bucurie in camin. Faptul ca este "bad boy", pervers, tupeist, asculta muzica rap si ii pune pe toti la punct, ii place box-ul, fotbalul, -toate acestea sunt elemente contrare ale unui caracter frumos. Sa stii ca de lucruile acestea vei avea parte in relatia cu el.
Sfatuiesc pe orice fata ca nici prin gand sa nu-i treaca sa isi faca prieten un asemenea baiat. Fii rationala si nu sentimentala in alegeri.

| ywar a răspuns:

Asta e tipul de smecheras care mai tarziu va avea BMW sau alta masina de fite, care ne va stropi la semafor cu masina, ori pe strada. Este genul de personaj care nu stie ce e valoarea banilor si e in mod normal gol, foarte gol prin interior. Se bazeaza pe aspectul lui exterior, iar cand acesta se va duce va fi unul din alcoolicii anonimi ai acestui pamant. Tu vei fi un trofeu, asa cum au fost si celelalte. Va face sex animalic cu tine ca d-asta e in stare se va termina ca disperatu in tine si cam aici se va incheia povestea. Nu il vad in stare de mai mult. Pot sa dau in scris sub semnatura olografa. Ia vezi acum, il mai vrei? Ti se mai pare tentant? Si stii tu, tot ce-i interzis e tentant! Gandeste-te.

| TeckTonik997 a răspuns:

Pare un cretin, te va dezamagi, are prea mult si nu poate duce o relatie serioasa. Se va plictisii de tine imediat. Daca vrei sa suferi nu ai decat sa continui asa.

| NoRegretsxx a răspuns:

Cauta alt baiat. Unul mai putin...complicat.

| Nadiiii a răspuns:

Incearca, nu ai nimic de pierdut. Mult succes si sa-mi spui cum a mers :*

| CorinaReg19 a răspuns:

Pai asta voi si spune. nu se merita. si mie imi placeau baietii gen ``bad boy`` si ce am descoperit? ca nu degeaba sunt categorizati drept bad boy