| DD0aniela a întrebat:

Hey... Deci va rog sa cititi.Imi place de un baiat de cam jumate de an si nu stiu daca si el pe mine in prezent dar înainte nu ma plăcea ......si zic poate pentru ca am avut o excursie la patinoar cu școala si Infine am patinat cu prietenele mele si era si el acolo, a venit la mine si ma întrebat daca sunt okay si am zis da si dupa a întins mana eu credeam ca doar vrea sa bată palma cu mine dar de fapt el m-a prins de mana eram blocată. Am patinat cu el (de mana ) ce era sa fac daca el m-a luat de mana. dupa la școala am vorbit cu el LUCRURI NORMALE dar la un momendat a mi-a zis daca i-l plac si am zis da si a scris pe o foaie "te plac intr-un fel " si mi-a dat-o (a zis ca nu poate sa imi zică de aia a scris) dar a doua zi nu ma mai băgat in seama deci habar nu am ce se întâmpla? Sunt confuza.dar nu vreau sa par disperata

Răspuns Câştigător
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Singura concluzie ar fi că băiatul e prea timid.Ai putea să-i spui să ieşiţi cândva, dacă el nu face primul pas.Şi dacă spune că nu te place, ar fi o situaţie jenantă, dar poţi spune că vroiai să ieşiţi în calitate de amici.Deci o să fie ok, oricum ar fi.

4 răspunsuri:
| getutageo a răspuns:

Hey deny! poate este jenat de ce a spus si nu stie cum sa reactioneze!

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Deja esti disperata dea binelea ma fetelor nu va mai dati peste la fiecare gest de **** facut de un baiat? de ce nu a vb cu tine si tia scris? e handicapat bolnav mintal sau are grave probleme de vorbire?

| NecroIonutz a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Nu-i mai lua pe altii de sus si vezi-ti de borsul tau. Tu la 10-11 ani te duceai direct si te dezbracai in fata altora? Poate in prima ta relatie ai avut si tu emotii. Nu trebuie sa fii "handicapat" sau "bolnav mintal" ca sa nu poti exprima anumite lucruri.

| corbulalbrosu a răspuns:

Roaga-l sa mai mergeti la patinaj si din raspunsul lui vei reusi sa tragi concluzia corecta. Daca-l placi iar el este mai timid fa tu primul pas fara nicio retinere.