| StevenMetalhead a întrebat:

Hey! Despre ce pot vorbi cu o fata? Ne cunoastem deja de un an si nu mai stiu despre ce sa vorbim.Adica,noi suntem prieteni, vreau sa-i scriu pe net si nu stiu ce.Cand iesim, ne este plictisitor.((

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Incearca si spune-i, asa in serial, despre interesanta ta viata. Fata ar fi tare interesata sa te asculte.

| Blamely a răspuns (pentru neutrino):

Asta dacă o fi interesantă.

| pietrean a răspuns:

Asta arata,ca nu prea va potriviti! Ca nu aveti subiecte comune de discutat.
De ce sa folositi net-ul ca sa puteti comunica(poate la o urgenta,da!),oare nu va puteti intalni si sa discutati,daca aveti ceva comun? Poate si asta sa fie motivul lipsei de comunicare,ca toata ziua se sta in spatele calculatorului si se intreaba mereu "ce sa fac,ca ma plictisesc". Aveti prieteni, cunostinte, familii, cu care sa iesiti impreuna, sa discutati pe diferite teme.Mai multa comunicare directa si nu tastare continua, pe tastele calculatoarelor, telefoanelor.

| VerdeLila a răspuns:

Despre un film care va place, intamplari amuzante, dar nu jenante, cum va petreceti timpul liber, lucrurile pe care preferati sa le faceti(de ex. sport, pictura, foto, muzica, etc).

| Diabolik94 a răspuns:

Buna! Cred ca ar trebui sa o faci sa rada mai des si puteti sa discutati despre oamenii si locurile din jurul vostru, atunci cand iesiti.Un pic de barfa nu a stricat nimanui.Bafta!

| Claudes a răspuns:

Intreab-o la ce seriale se uita. Fa-o sa rada, vorbiti despre un hobby comun. O zi buna!

| Tutuianu_Razvan_1999 a răspuns:

Zmenta : intreab-o cat eu venit factura la curent si cati cartofi o cules din gradina laughing

lasa creierul liber sa spuna ce vrea