| anna21anne a întrebat:

Hey. Fetelor, ati lasa vreodata un strain sa va vada zonele intime? Iubitul imi zice ca ar fi foarte fericit daca de valentine's day o sa port o rochie super scurta fara lenjerie cand mergem in club si o sa stau in taxi in spate pe locul din mijloc, fara sa stau picior peste picior, sau sa pun geanta peste picioare. E ciudat?

Răspuns Câştigător
| Oana92 a răspuns:

Bai dar cand va aud! Mai cititi o carte, mai priviti un film, mai vorbiti cu oamenii si o sa vedeti ca nu e dracul asa negru! Ce e cu limitarea asta in gandire la oameni asa tineri? ''Marfa lui''? Oameni buni, e o fantezie! Si ar putea sa devina si mai incitanta pentru ea. Gandul ca ea nu poarta lejerie intima, senzatiile pe care ea le are tocmai pentru ca pielea nu este protejata de lenjerie, gandul amandurora ca ar putea fi vazuti...in mod normal toate astea ar trebui sa duca la un sex de zile mari. Pe cuvant daca va inteleg, pentru voi sexul se rezuma la 2-3 pozitii, in pat, cu lumina stinsa? Pai sa nu va mirati atunci cand va gasiti barbatul in pat cu alta si cand o sa ajungeti niste acrituri pline de frustrari!

''Fetisuri cam nasoale''? Asta e un fetis nasol? Pfff...si cum s-ar numi atunci bdsm-ul, swing-ul, sexul in grup, cluburile de sex, etc? Astia trebuie direct inchisi, nu?

31 răspunsuri:
| Nextone a răspuns:

Se pare ca iubitul tau are niste fetisuri cam nasoale. Daca esti destul de deschisa la mine si poti accepta asta e ok, dar din punctul meu de vedere este o tampenie. Ce esti tu, marfa lui? Poti umbla asa prin casa cand sunteit numai voi doi, dar nu in public, eu nu m-as injosi. Cine stie cine te vede si iti iasa povesti ca umbli fara chiloti pe tine, gandeste-te daca te desparti de el cum o sa fii privita...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Oana92):

Eu zic ca are de a face cu egoismul mai mult decat orice. Unii oameni au o parere atat de buna despre ei insisi si sunt atat de egocentrici incat nu numai ca nu pot percepe cum prin actiunile lor ar putea satisface pe altcineva iar in momentul in care sunt pusi in astfel de situatii, se simt folositi. Nu percep sa ofere placere fara sa primeasca in acelasi timp. Atat de egoisti incat nu pot impartasi nici macar fericirea persoanei iubite, fara sa fie si ei implicati direct si fara sa simta aceleasi lucruri. Le lipseste nivelul acela de empatie si atasament care le-ar permite sa traiasca prin prisma celuilalt. Si astfel viziunea lor asupra lumii e una fada si pe interes, traiesc doar pentru ei si se considera centrul universului. Placerea poate exista doar in forma pe care o percep ei si in loc sa incerce sa inteleaga, prefera sa judece.

Si nu mai vorbi asa pentru ca ne exciti, da!?

| Nextone a răspuns (pentru Oana92):

Mi se confirma inca o data ca oamenii vad doar partea rea sau ceea ce spune rau un om. Daca ai fi citit calumea ai fi vazut ca am mai zis niste fraze " Daca esti destul de deschisa la mine si poti accepta asta e ok" si " Poti umbla asa prin casa cand sunteit numai voi doi, dar nu in public". Asta a fost parerea mea, am spus-o diversitifcat pentru ca depinde si de firea omului. Nu sunt o maicuta si nu imi plictisesc iubitul in pat, doar ca nu sunt de acord cu chestiile astea in public, intrebarea se referea ca si alta persoana sa ii vada zonele intime, nu sa stie doar ei doi ca ea nu poarta lenjerie. Asta e deranjant, cum sa vrei ca altcienva sa vada zonele intime ale iubitei tale si asta sa te excite, la asta m-am referit pentru ca asta era intrebarea!

| Oana92 a răspuns (pentru Nextone):

Mi-a sarit mai tare in ochi fraza cu ''esti marfa lui'' si cea cu ''fetisuri cam nasoale''winking

In alta ordine de idei, explica-mi te rog cum naiba ar putea sa-i vada altii zona intima? Baiatul i-a spus sa nu isi ia chiloti pe sub rochia aia, nu sa se puna in mijocul clubului/drumului cu picioarele desfacute, ca la ginecolog. Sau sa inteleg ca poti dansa in asemenea hal intr-un club incat sa ti se vada ce ai sub fusta? Cand te urci in taxi stai cracanata, astfel incat taximetristul sa iti vada in oglinda retrovizoare zona genitala? Rochia aia are atata material si asa elasticitate incat poti departa suficient de mult picioarele incat sa se observe ceva? Pe acelasi principiu oamenii ar putea in general sa ii vada si chilotii, deci nu vad unde mai e problema...

| Oana92 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pe langa egoism mai e vorba si de educatie. Romanii inca nu vorbesc despre sex atunci cand trebuie, inca fac sex in pozitia misionarului cu lumina stinnsa pana la divort, inca exista oameni care cred ca e pacat sa faci sex oral si ca masturbarea te orbeste si etc. Pai normal ca iti vine sa ii dai una in cap tipului care ar vrea sa nu porti chiloti o seara pe sub rochie!

Excitare? Eu cred ca pe unii i-am scarbit/traumatizat! laughing

| Nextone a răspuns (pentru Oana92):

Eu am dedus lucrul asta din fraza " o sa stau in taxi in spate pe locul din mijloc, fara sa stau picior peste picior, sau sa pun geanta peste picioare" plus ca intrebarea e " Fetelor, ati lasa vreodata un strain sa va vada zonele intime? " deci tu ce intelegi de aici? Eu una inteleg ca iubitul ei vrea ca alte persoane sa ii vada zonele intime iubitei lui! Fiecare gandeste si intelege intr-un fel, nu toti gandim la fel.Tocmai de aceea este acest site, ca sa ne spunem parerile, uneori diferite, despre un anumit subiect. Dar ne poate spune chiar cine a postat aceasta intrebare la ce s-a referit!? Daca nu s-a referit asa insmena ca am inteles eu gresit, dar pana atunci nu pot spune ca ai tu sau eu dreptate.

| sofisis a răspuns (pentru Oana92):

Degeaba.
Stii, ma gandeam la o treaba. Ceva ce am observat eu. Mie mi se pare ca femeile din generatia pre-net la discretie, generatia Cernobil mai excact laughing sunt MULT mai deschise la minte decat astea de acum care au acces din pruncie la absolut orice informatie vor ele. Mie mi se pare un paradox...sincer. Nu se presupune ca cu cat vezi/traiesti/stii mai multe, esti mai liber in gandire?

Si ca sa fiu si ON TOPIC: Mie mi s-ar parea super excitanta faza. Si ca sa il excit si mai tare nici nu l-as lasa sa ma atinga...dar m-as atinge eu cand nu ma vede decat el.
Fiti ma si voi mai creativi in cuplu...ce naiba.

| Oana92 a răspuns (pentru Nextone):

Bai dar cand va aud! Mai cititi o carte, mai priviti un film, mai vorbiti cu oamenii si o sa vedeti ca nu e dracul asa negru! Ce e cu limitarea asta in gandire la oameni asa tineri? ''Marfa lui''? Oameni buni, e o fantezie! Si ar putea sa devina si mai incitanta pentru ea. Gandul ca ea nu poarta lejerie intima, senzatiile pe care ea le are tocmai pentru ca pielea nu este protejata de lenjerie, gandul amandurora ca ar putea fi vazuti...in mod normal toate astea ar trebui sa duca la un sex de zile mari. Pe cuvant daca va inteleg, pentru voi sexul se rezuma la 2-3 pozitii, in pat, cu lumina stinsa? Pai sa nu va mirati atunci cand va gasiti barbatul in pat cu alta si cand o sa ajungeti niste acrituri pline de frustrari!

''Fetisuri cam nasoale''? Asta e un fetis nasol? Pfff...si cum s-ar numi atunci bdsm-ul, swing-ul, sexul in grup, cluburile de sex, etc? Astia trebuie direct inchisi, nu?

| darrio2007 a răspuns:

Ciudat si pervers in acelasi timp.Baiatul se uita mult la xxx.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Nimic anormal, daca esti deschisa la minte ce te opreste sa faci asta?

suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce e nevoie sa intrebi pe altii? Daca tu vrei sa te duci in fundul gol te duci, daca nu nu. Simplu si la obiect nu e nevoie sa intrebi straini pe net si nici sa faci la comanda ce vrea "iubi' asta al tau

| RAY a răspuns:

Anna eu daca as fi fata las lua la bataie pe iubi tau, daca tu te consideri un simplu obiect sexual atunci du-te dezbracata, ce naiba e cu voi generatia asta tampeste tot mai mult pe zi ce trece, noroc cu generatia peste 25 ca va tinem lecti de moralitate, cultura ca de nu ati umbla dezbracate pe strada, esti femeie fi femeie nu o carpa de sters pe jos, pacat ca nu m-a facut mama fata

| anna21anne explică (pentru RAY):

Se pare ca unii din generatia de peste 25 de ani au lipsit pe la lectiile de romana de clasa a V-a

| RAY a răspuns (pentru anna21anne):

Eu am fumat iarba si mai fac si eu greseli, hai ma nu fi cu rea cu mine, isi vreau doar binele

| corbulalbrosu a răspuns:

Deloc, fiindca practic nici nu s-ar observa ca fiind ceva suspect in cazul in care ai "pasarica" epilata. Lipsind contrastul nu ai provoca socul vizual reusit de Sharon Stone in filmul "Basic Instinc". Si de altfel in masina cine ar observa lipsa lenjeriei intime, poate ar fi chiar de efect, dar in club. Trebuie doar putin curaj si o doza mai mare de "nebunie". Succes.

| R0R0 a răspuns:

Eu nu as permite never asa ceva.
Daca vrea sa ii faca cineva asta, sa-si caute alta iubita.

| raluk27 a răspuns:

Iubitul tau are niste probleme. In primul rand e totusi februarie si inca e prea frig ca sa umbli cu rochie scurta, fara chilori. In al doilea rand, nici nu e igienic. Te atingi cu partile intime de bancheta din taxi, unde au stat toti. Si-n al treilea rand, un barbat care tine la femeia lui nu o trateaza ca pe o marfa si nu o expune. Ar trebui sa fie gelos daca toti s-ar uita-n fundul tau.

| anonim_4396 a răspuns (pentru raluk27):

Sau poate ar trebui sa constientizezi ca viziunea ta asupra felului in care ar trebui sa fie un barbat nu e impartasita de toata lumea si ca fiecare om are propriile preferinte si fetishuri care nu te privesc pe tine, ci doar pe cei doi implicati. In loc de "ar trebui" poate ar fi indicat sa folosesti "eu prefer", pentru ca nu tu esti cea care dicteaza asupra preferintelor celorlalti. Atat timp cat nu ranesc si nu jignesc pe nimeni nu esti tu in masura sa le spui celorlati ce ar trebui sa faca, ce sa le placa sau in ce masura ti se par tie normali.

Totusi, sunt curios, cum va reusi ea sa se atinga cu zona intima de canapeaua respectiva? Isi ridica fusta pana la buric inainte de a se aseza sau cum?

PS: Magia se petrece in afara zonei de confort. Daca tot timpul iti va pasa despre ce cred ceilalti, ce e normal si ce nu, ce e sanatos si ce nu si iti vei inhiba pornirile care nu ti se par ok, nu vei trai cu adevarat niciodata.

| raluk27 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am folosit "ar trebui" luand in considerare comportamentul normal al unui barbat. Ca sunt unii care au fantezii si fetisuri, nu neg. Dar avand in vedere insusi faptul adresarii acestei intrebari, se pare ca si userul si-a pus problema normalitatii acestei "cerinte". Eu nu impun nimanui nimic, dar personal nu consider asta o chestie normala. Daca domisoara respectiva accepta si actioneaza ca atare este strict problema dansei.
Daca esti atat de curios, imbraca-te intr-o rochie scurta, fara sa ai lenjerie intima si vezi daca te atingi. Ca fapt divers, cand te asezi, rochia fiind deja scurta, se "ia" pe fund si pe solduri si se ridica.
Cam cum se intampla cu pantalonii vostri cand te asezi pe scaun si se ridica deasupra pantofului.
Si pentru ca tot discutam candva despre sexism...nu ti se pare ca doar femeile (sau ele in principal) sunt puse in situatia de a iesi din zona de confort, doar pentru a indeplini fanteziile barbatului?
De exemplu, poate o femeie are fantezia de a-si vedea barbatul purtand in public o rochie sau niste pantaloni rosii extrem de mulati. Crezi ca el ar aceepta?

| anonim_4396 a răspuns (pentru raluk27):

Da, presupun ca ai dreptate, daca fusta e foarte scurta. Dar am observat ca majoritatea va trageti fusta in jos inainte de a va aseza, nu cred ca i-ar fi foarte greu sa faca asta, mai ales ca nu poarta lenjerie...

Nu, nu am observat. Si femeile au fantezii in aceeasi masura ca si barbatii. Eu vorbesc despre cupluri nu despre femeile platite ca sa indeplineasca fantezii. Iar intr-un cuplu normal partenerii discuta astfel de lucruri cand ajung sa aiba suficienta incredere unul in celalalt. Ambii parteneri au aceleasi drepturi si niciunul nu face ceva din obligatie. Ar trebui sa iei inconsiderare si faptul ca baietii (barbatii) au mai putine retineri, astfel fiind mai greu sa-i scoti din zona de confort.

Imi place comparatia ta, ca de obicei exagerezi. Sa pui o femeie sa poarte o fusta scurta ti se pare acelasi lucru cu a pune un barbat sa poarte o fusta... Nu mai victimiza atat specia feminina, mai ales oferind astfel de exemple trase de par.

SI ca sa iti raspund la intrebare, nu e treaba mea daca ar accepta si nici a ta. E treaba lor. Vorbim aici despre chestii pe care partenerii sunt dispusi sa le faca unul pentru celalalt. Ce spui tu, cu pantalonii foarte rosii si fusta, nu e vorba de iesit din zona de confort, e o umilinta pentru majoritatea barbatilor. Nu le pune pe ambele pe picior de egalitte. Sa pui o femeie sa fie foarte sexy nu e acelasi lucru cu a umili un barbat, imbracandu-l in fusta, bai, Raluca. Si cu toate astea, sunt sigur ca exista barbati care ar face acest lucru pentru femeile pe care le iubesc. Pentru ca asta inseamna sa iubesti, sa te hranesti cu bucuria celui la care tii.

| raluk27 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca rochia deja e scurta, ce sa mai traga in jos?
Faptul ca pentru barbati e mai greu sa iasa din zona de confort nu reprezinta o scuza sa nu indeplineasca, in aceeasi masura, fanteziile femeilor.
Ti se pare umilitor ca un barbat sa poarte pantaloni rosii mulati, dar ei sa i se vada... zona intima, nu ti se pare umilitor, ci sexy. Ciudat...
Parca vorbeam de egalitate intre parteneri si daca ambii se simt bine, n-ar trebui sa existe limite in privinta fanteziilor. Totusi trebuie sa fim sexy cu orice pret? Maine poimaine te roaga sa defilezi pe strada goala, ca o femeie goala e sexy si are el fantezia asta. Dar asta depinde de capacitatea fiecaruia de a spune NU.
Si nu e vorba de victimizare, ci de faptul ca in permanenta barbatii vor ceva. Au fantezii, au dorinte, trebuie sa fii, sa arati, sa te comporti si asta preferabil fara bani (ca de'....cum sa fii materialista?) N-ai observat ca destul de multe intrebari de pe-aici se rezuma la "iubitul meu vrea"/"iubitul meu a zis"/"iubitul meu isi doreste". Daca femeia vrea, pai ce? El e vreun fraier sa faca ce zice ea?
E adevarat ca te hranesti cu bucuria celui la care tii, dar in aceeasi masura, in virtutea respectului care exista intre parteneri, nu ar trebui sa fii expus la situatii jenante.
PS: Fiecare intrebare de pe site este adresata in scopul de a obtine sfaturi, pareri si opinii, care de regula sunt personale, lucru acceptat chiar de userul care pune acea intrebare. Raspunsurile nu sunt nicidecum obligatii sau constrangeri de a urma un anumit comportament. Userul primeste raspunsuri, dar este decizia lui daca doreste sa le urmeze.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru anonim_4396):

Excelent spus! mare om! respect

| anonim_4396 a răspuns (pentru raluk27):

Ok, am lamurit-o cu rochia, ai dreptate.

Referitor la barbati, nu era o scuza, era o afirmatie. Nu vad pentru care motiv sa ofer o scuza.

Corect. Si toti functionam la fel, nu stiu niciun barbat care sa considere umilitor ca o femeie sa nu poarte lenjerie. Si nu e nimic ciudat in asta decat daca esti o femeie care nu intelege barbatii.

NU trebuie sa fii sexy cu orice pret. Dar eu nu inteleg de ce insinuezi ca a fi sexy ar fi ceva rau. Sa stii ca barbatii din jurul tau te admira si te doresc e un lucru negativ? Te porti de parca sa fii atragatoare e un sacrificiu pe care il faci pentru barbatul de langa tine si nu pentru propriul orgoliu. Bine, stim amandoi ca faci asta doar pentru ca ai mania contrazicerii si ca in realitate nu o crezi dar imi face mie placere sa-ti subliniez chestii de genul asta.

Si da, faptul ca el iti cere sa defilezi goala nu inseamna ca trebuie sa o si faci. E vorba despre ce esti dispus sa faci pentru persoana iubita dar in aceeasi masura este vorba si despre ce iti cere persoana iubita sa faci pentru ea. Nu cred ca cineva care te iubeste ti-ar cere sa te umilesti intr-un mod care stie ca te-ar rani.

Asta cu "iubitul meu vrea" e alt exemplu ales aiurea. In primul rand pentru ca baietii nu vin aici sa spuna ce le cer partenerele, ei pur si simplu le fac, dupa cum iti spuenam si mai devreme. In al doilea, frecventa intrebarilor de genul asta nu e atat de mare pe cat insinuezi tu. In al treilea, femeile vor sa fie conduse intr-o relatie, se asteapta sa li se ceara lucruri. Daca nu se intampla asa, in general, il parasesc pe respectiv pentru altul care da impresia ca stie ce face. In al patrulea, fetele adreseaza mai multe intrebari pentru ca sunt nesigure, nu pentru ca ele nu ar avea pretentii fata de parteneri, la randul lor.

Iar treaba asta cu iesitul din zona de confort tu o percepi ca pe un lucru negativ pentru ca ai prea multe idei preconcepute si tii prea mult la etichete. In realitate lucrurile nu stau asa, exista posibilitatea sa descoperi placere in lucruri de care te temeai pana la un anumit punct. Sa experimentezi senzatii noi, sa intelegi ca viata nu se rezuma doar la ce ai simtit tu, pana la un anumit punct. Desigur, exista sansa sa mai dai si gres. Dar cum altfel poti descoperi lucruri noi fara a fi dispusa sa incerci lucruri noi? Cum ar fi ca cea care a adresat intrebarea sa vina peste cateva zile si sa povesteasca cat de incitant i s-a parut sa faca treaba asta!? Bine, stim ce s-ar intampla, ai considera ca e ceva in neregula cu ea si ti-ai continua exsitenta in bula ta de siguranta unde niciodata nu se intampla nimic nou si faci doar aceleasi lucruri pentru ca iti este mult prea teama sa pasesti pe un teriotoriu necunoscut. Si e ok, e alegerea ta. Asa cum alegerea lor este sa experimenteze lucruri noi. Bine, cuplul in cauza functioneaza altfel, el o sustine pe plan material si ea ii face poftele, chiar daca sustine ca il iubeste. Si poate chiar il iubeste, dar relatia lor tot de la planul material pleaca. Dar asta nu ne priveste pe noi.

PS: User-ul si-ar dori sa primeasca sfaturi bazate pe argumente, sfaturi care ar fi mult mai folositoare decat cele bazate pe "parerea mea este [...] pentru ca asa m-a invatat mamaia".

| anonim_4396 a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Iar incepi, ma?

| Seba2013 a răspuns:

Cand pui intrebarea asta:
Fetelor, ati lasa vreodata un strain sa va vada zonele intime?
Se pare ca ti-ai dat seama de intentia prietenului tau!
Auzi "rochie super scurta", mi se pare ca am vazut asa ceva, dar nu m-am excitat ci m-am dezgustat.
Acest exhibitionism este considerat o parafilie.
Desigur ca iti poti gasi placerea in nebunia acesta, dar acest comportament este cel al nebunilor.
Pune-l sa isi puna si el niste pantaloni de trening, fara chiloti. big grin
O sa va simtiti bine, iar aproapele o sa vada un exemplu de urmat, mai ales copiii.
Iar acest exhibitionism nu este dovada de educatie asa cum incerca acea Oana92 sa iti induca, este dovada de lipsa de modestie, pentru cei din jur.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Seba2013):

Fii capitanul nostru!

| Seba2013 a răspuns (pentru anonim_4396):

Bai kracilla, stai in banca ta, nu mai vorbi cu mine.
Nu toti sunt permisivi asa ca tine, pe altii ii intereseaza mediul in care traieste, asa ca nu te mai lua de raluka27.
Preferintele fiacaruia(asa cu afirmai mai sus), sa si le tina acasa, nu pe strada, pentru ca pe altii ii tulbura.
http://legeaz.net/noul-cod-penal/art-375

| anonim_4396 a răspuns (pentru Seba2013):

Kider, nu eu sunt cel care ar trebui sa stea in banca lui ci tu.

http://www.scritub.com/......452316.php

De asemena, art. 375 nu se refera la purtatul lenjeriei pe sub haine, asa ca nu stiu ce vrei tu sa demonstrezi prin acel link. Nu cred ca i-a sugerat nimeni respectivei sa stea cu picioarele desfacute pe unde se duce.

Iar eu ma iau de cine vreau, in niciun caz nu imi poate spune unul ca tine ce am si ce n-am voie sa fac. Nu mai delira.

| EneCristian a răspuns:

Ce fantezii are omu uite ca macar are imaginatie, ce sa zic, bafta.

| AlexRv a răspuns:

Of anna21anne, știi că suntem in secolu 21 asa-i? Si mai știi că ar trebui să îți schimbI prietenul asa-i? De ce nu face el asta? De ce trebuie' să faci asta tu? Pentru că ești FEMEIE? OFFFFFFFF

| anna21anne explică:

Mai cand am zis rochie foarte scurta ma refeream la ceva de genul asta:

http://www.lenjerii.com/......adanc-in-v

Deci nu as mai avea ce sa trag in jos si e posibil sa fie si contact direct cu bancheta. Dar concluziile astea cu faptul ca ma trateaza ca pe o marfa sunt total false... avem o relatie de 3 ani, ma iubeste si nu a existat vreun moment in care sa am nevoie de ceva si sa nu imi ofere

| anna21anne explică:

Multumesc tuturor pentru raspunsuri! o zi faina happy