| VerginicăVacăGrasă a întrebat:

Hey fetelor, cum reacționați atunci când va mutați împreună cu iubitul vostru în apartamentul lui, el nu va ia bani de chirie dar obliga sa faceți voi treaba în casa, adică curățenie, mâncare, ordine pe motivul ca va scutește de contribuția la rata apartamentului lui? Cum gestionati situața?

Răspuns Câştigător
| Hyperion7 a răspuns:

Cum o gestionez...profit de situație, dorm toată ziua, iar în ultimele 2-3 ore când vine, fac ce e de făcut și îi zic că am făcut toată ziua numai treabă și gata laughing

2 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

E funny cum in scenariile tale nu exista niciodata comunicare intre adulti, ci doar situatii,, urgente" in care toti fac surprised pikachu face.

| Eireann a răspuns:

Eu m-am mutat impreuna cu prietenul meu dar INAINTE am discutat toate aspectele astea - cine cat si cum plateste, cum impartim treaba in casa, cine face de mancare, ce cheltuieli comune avem si ce platim separat, etc. Si cand situatia s-a schimbat am renegociat termenii. De exemplu in pandemie eu am lucrat in continuare -am si luat garzi suplimentare- pe cand iubitul meu nu fiindca lucreaza intr-un bar deci am discutat si eu am platit tot perioada respectiva in timp ce el a luat asupra lui o parte din activitatiile / responsabilitatiile mele - de exemplu a preluat plimbarea de seara cu cainii si inca cateva chestii pe care nu mai aveam timp sa le fac. Cand lucrurile au revenit iar am discutat sa vedem cum facem.
In situatia descrisa de tine nu ma mut cu el - sunt dispusa sa platesc chiar daca e spre rata lui dar nu sunt dispusa sa fiu sluga in casa.