| FlorinCiokan a întrebat:

Hey, La un Baiat sau Fata cu coșuri pe fata, dupa inceperea vietii sexuale acele coșuri dispar?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Neuronul a răspuns:

Dacă azi ţi-ai început viaţa sexuală, nu te aştepta ca peste 3 luni să-ţi dispară coşurile vizibil de la o zi la alta.
Acneea se vindecă în timp.
Până la încheierea pubertăţii problema se va rezolva!
Doar ai grijă de tenul tău. Nu sta toată ziua cu mâna pe coşuri.
Spală-te zilnic pe faţă.
Ai grijă ce prosop foloseşti şi nu îţi îmbiba tenul un 100 de creme că nu ajută la NIMIC!
Doar ai răbdare smug

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, sigur ca nu. E un mit pentru oamenii care nu au prea fost pe la scoala. Porneste de la faptul ca majoritatea oamenilor isi incep viata sexuala la sfaristul adolescentei, exact cand dispar, la majoritatea, cosurile

| xCatastrophe a răspuns:

Nu. Dupa inceperea vietii sexuale iti pot spune ca am avut o perioada oribila in care mi s-a agravat acneea de a trebuit sa consult un dermatolog.

| Morenna10 a răspuns:

Nu are legatura

suntserios
| suntserios a răspuns:

E un mare mit, nu influenteaza viata sexuala acneea

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU există nici o legătură între coşuri/acnee şi începerea vieţii sexuale!
Ele NU dispar după începerea vieţii sexuale.

Toate cele bune.

| corbulalbrosu a răspuns:

De obicei nu. Este un mit ca odata cu inceperea vietii sexuale s-ar diminua acneea.

| Emilian65 a răspuns:

Cosurile,de pe fata, nu dispar in urma inceperii vietii sexuale.

| minrest a răspuns:

Nu, este o legenda urbana. Provin din schimbările hormonale aduse de pubertate și trec cu vârsta. Bună seara.

| Phini a răspuns:

Dupa pubertate, nu o sa mai ai probleme, keep calm happy