| Understandworld a întrebat:

Hey. M-am despărțit de iubitul meu pentru ca a zis ca nu vine la majoratul meu, iar apoi am aflat ca mă înșeală cu cea mai buna prietena a mea. Și aceasta are la rândul ei prieten. I am zis lui și acesta a zis ca sa nu le zic nimic ( prietenei și ex'ului) și la majorat sa apară el cu mine. Ce sa fac? Mama a zis ca nu ar fi frumos ca la 18 ani sa fac așa ceva e cea mai frumoasa zi etc. Help me!

10 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Este normal sunteti tineri, trebuie sa strabateti cat mai multe cearsafuri. baiatul e istet, asculta ce zice el, va fi un majorat de neuitat

suntserios
| suntserios a răspuns:

Te gandesti ca ai 18 ani si iti vezi de treburi mai importante decat jocuri de 2 lei cu exul, inselatul si viitorul.

| corbulalbrosu a răspuns:

Poti proceda astfel daca in sufletul tau te vei simti razbunata. La multi ani.

| Emilian65 a răspuns:

Ascult-o pe mama ta si nu-l mai baga in seama daca te-a inselat cu cea mai buna prietena a ta.

| R0R0 a răspuns:

Fa ceea ce simti.
Nu poti sa fii o actrita cand trebuie sa fii o vedeta!

| Oana92 a răspuns:

Si eu zic sa lasi balta ideea asta. Risti un scandal si nu cred ca iti doresti o astfel de amintire de la majoratul tau. Bucura-te de eveniment, de prieteni, de faptul ca esti majora si rezolva aceasta situatie in alt moment.

Ai aproape 18 ani, da dovada de maturitate. Si alege mai bine anturajul data viitoare. La multi ani cu fericire!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cea mai bună decizie pe care o poți lua acum e să renunți la amândoi.

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Nu ai nevoie de persoane de clasa a 2-a in viata ta.

| Rapperităă a răspuns:

Tie ce ti-ar place? Fa asta! Eu una asa as face. laughing Sper ca te-ai despartit de el. :*

| Understandworld explică:

Mulțumesc pentru sfaturi și pentru urări :*! Mai e câtva timp pana la party și am zis ca vreau sa mă joc puțin cu sentimentele lui chiar, Cum s a jucat și el cu mine.