| alyna97 a întrebat:

Hey,

Pe la mijlocul verii a inceput sa-mi placa un baiat, si verisoara mea a vorbit intr-un fel cu el, fara ca eu sa stiu si el i-a spus ca ma place, da verisoara mea, careia ii placea de baiatu ala, i-a spus niste chestii, gen ca imi plac dulcegariile si chestii din astea.
Dupa un timp am inceput sa stau pe afara cu baiatu ala si era foarte dulce si chiar ne intelegeam bine, doar ca nu ne vedeam foarte des. Dupa ce a inceput scoala, verisoara mea s-a bagat cu baiatu ala si eu eram nevoita sa ii suport si am preferat sa nu ii spun baiatului ala ca il plac, pentru ca verisoara mea are probleme cu relatiile si am crezut ca asta o s-o linisteasca.
I-am invitat totusi pe amandoi la ziua mea de nastere si verisoara mea s-a despartit exact atunci de el si el se tot dadea la mine, chiar si cand era cu varamea, doar ca mi se pareau copilarii si nu le-am luat in seama cu adevarat.
El are probleme cu parintii si cu scoala si nu prea a mai iesit pe afara si de fiecare daca cand il sunam nu raspundea, el nu are calculator si eu chiar nu stiu ce sa mai fac...
Ce sfaturi imi dati? puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| Melenguesa a răspuns:

Eeeh, nu are bani! Nu te imprieteni cu el! rolling on the floor Glumeam.
Daca intr-adevar il iubesti cu adevarat, ar trebui sa ii zici chestia asta, si sa il intrebi daca el simte la fel pentru tine. Daca e tip gen copilaresc, mai bine astepti catva timp sa se maturizeze.
Bafta!