| Ambrus a întrebat:

Hey salut la toti. Imi spune si mie cineva care este diferenta dintre inervez si enervez. scuze de categorie

Răspuns Câştigător
| CristinelAndrei a răspuns:

Eu stiam de la biologie ca a inerva e ceva cu nervii creierului si a te enerva e atunci cand te superi.numai stiu sigurthinking

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

O eroare gramaticala, corect e enervez.

| username_8290 a răspuns:

Hello! am studiat intens subiectul si.
inerva - nervi. cei din organizm. nervii creierului fac actiunea asta. pulseaza ceva. nu stiu exact
enerveaza - cand te supara cineva happy

| Claudiu_2472 a răspuns:

Inervez inseamna excitarea unui organ iar enervez inseamna a-ti iesi din fire, a-ti pierde calmul. din cate stiu eu happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inervez se refera la nervii organismului (biologic) iar a te enerva, e cand iti sare taNdarahappy

| angel199 a răspuns:

SALUT!, parerea mea este ca kuv enervez inseamna-a te deranja, ca de ex.pe mine ma enerveaza ca el are prea multe fete sau ca ea are prea multi baieti, dar kuv inervez inseamna-a juca la cineva pe nervi, de ex.eu am inervat-o pe...