| allexandra5002 a întrebat:

Hey...sunt intr-o dilema...imi place de un baiat de la mine din scoala si lui place de mine ne cunoastem de app 1 an si ne intelegeam f bine(ca fratii) dar e am inceput sa simt ceva mai mult pentru el dar nu i-am zis niciodata si am incercat sa nu-mi arat sentimentelew fata de el pentru a nu-l pierde(crezand ca el nu simte nimic) dar el mi-a spus ca simte acelasi lucru pentru mine. dar intr-o seara a fost cu niste ptieteni si a cam baut iar dupa a venit la mine si mi-a zis tot felul de chestii iar eu m-am enervat s am plecat iar el s-a suparat si de atunci nu mai vorbeste cu mine dar totusi se uita la mine intr-un mod deosebit. stiu ca inca ma place dar nu imi sp nimic, ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Zady a răspuns:

Vorbeste cu el,ba baiatule eu te plac si vreau sa fim impreuna, cu tupeu si atitudine, dar asta si pentru tine si pentru restul fetelor.cand ii spuneti voi unui baiat ca il placeti nu acceptati prea multe lucruri care nu va convin,credeti-ma pe cuvan ca veti ajunge sub papuc. vorbeste cu el spune-i ce simti intreaba-ld aca simte acelasi lucru,daca nu simte ramaneti prieteni, dar ai mare grija, pentru ca atunci cand cei mai buni pr devin un cuplu si se despart nu vor mai vorbi foarte multa vreme deci ganditi-va bine daca merita

2 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

In primul rand,lamureste situatia si impacati-va,incepe din nou sa ii vorbesti,intoarce-te la punctul in care erati inainte sa va certati.
Pe urma,din moment ce stii ce sentimente are pentru tine,nu mai ramane decat sa fiti impreuna.
Deci, tu te-ai suparat, tu trebuie sa te impaci.
Mult noroc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tot el s`a suparat dupa ce ti-a spus? Mai bine retrage`te. nu merita oh go on.