| Teiubescinsecret a întrebat:

Am nevoie de cateva sfaturi. A inceput sa imi placa de o prietena,stiu pare ceva normal,dar eu cu ea vorbim ca si cu un baiat,ne permitam cam orice (ma refer la glume).Ea stie ca o cam plac,dar nu stiu ce sa fac,nu sunt asa in general cu fetele,dar ea e diferita, parca mi-e cam rusine sa ii zic. Nu stiu ce sa fac, sper sa ma puteti ajuta voi cu un sfat....imi place mult de ea sad... Dau Funda happy

Răspuns Câştigător
| Ginandros a răspuns:

Problema ta este ca te-ai indragostit de o amica...Probabil ca si ea s-a amorezat de tine (sau nu) si acum va invartiti in jurul cozii. Daca sunteti asa de buni prieteni, ar trebui sa-ti iei inima in dinti si sa ii spui absolut totul. S-ar putea sa pierzi o amica, dar s-ar putea sa castigi o iubita!

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Chiar daca-ti place de ea, rusinea este mult mai importanta si de aceea trebuie pastrata.

| grab a răspuns:

Mane, cumva trebuie sa ii spui ca sa stie fata de ce te uiti la ea asa dragastos.
speculeaza un moment cand puteti fi mai singurei si fa-i un compliment la ochi la buze la ce are ea frumos si e constienta de asta. ai sa vezi ca sunt sanse mari ca si tu sa fii genul ei.

| grab a răspuns:

Gaseste un moment mai frumos asa pe inserat sub clar de luna, ia-o de mana si spune-i ca e foarte frumoasa si iti place mult de ea. ATAT! nu trebuie mare filosofie si complicatie cu femeile...

| Adelin89 a răspuns:

Trebuie sa fii direct cu fetele, nu un catel happySpune-i asta:"Hei. aaaa. stii. eu. te. mi-e foame, ma duc pana acasa, asteapta oleaca."

| Teiubescinsecret explică:

Multumesc tuturor pentru aceste sfaturi happy sincer m-au motivat happy