| ArtFreak4 a întrebat:

am nevoie de un raspuns pe care nu îl pot cere mamei: Eu am 15 ani si recent l-am lăsat pe prietenul meu sa îmi muste sanii. Prima data nu m-a durut asa rau, dar dupa o zi am văzut ca au apărut niste vanatai si ma doare sfarcul cand pun presiune pe el. Ar trebui sa mă duc la un control sau nu e nimic grav?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Momentan zi mersi ca ai scapat doar cu niste simple vanatai si cu niste dureri absolut normale in astfel de situatii. Tesutul mamar este unul foarte sensibil si din acest motiv este indicat ca sanii sa fie pe cat posibil feriti de orice actiuni mecanice contondente asupra lor. Ar fi cazul sa nu-i mai permiti si alta data sa mai procedeze la fel nici cu celelalte zone erogene sensibile (labii, clitoris). In cateva zile totul va reveni la normal. Ai putea folosi crema pentru intretinerea sanilor VivaNatura. Multa sanatate!

| ArtFreak4 explică (pentru corbulalbrosu):

Mersi mult. Sincer nu ma asteptam sa fie asa rau caci la prima vedere nu doare asa rau.

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Trebuie sa te duci la un medic si asa cat mai repede. Sanii nu se musca niciodata, este foarte periculos. Poti face hematoame, abcese, chisturi si, daca repetii prea mult experienta, favorizezi cancerul de san. Sanii de mangaie cu blandete, se saruta, dar nu se pune niciodata presiune pe ei si niciodata nu se provoaca durere. Cu atat mai mult niciodata nu se musca, nici macar in gluma sau in joaca.
va trebui sa discuti cu parintii tai, sa le spui ca te-ai lovit foarte rau in mod repetat si sa le ceri sa te duca repede la medic. Ai nevoie de un examen medical (palpare) si de o ecografie mamara.

| Violleta2022 a răspuns:

Ar trebuii sa-i explici baiatului ca este bine a nu muste sanii fetei, ca dor, poti face vanatai sau chiar edeme care pot degenera in altele.
Sensibilitatea sanilor este asemenata cu sensibilitatea penisului la baiat. Sanii se maingaie cu delicatete, se pupa, se ating cu limba, dar in nici un caz nu-i bruschezi, lovesti sau musti!

| seth2016 a răspuns:

Muscatul poate fi periculos daca iti provoaca rani si daca ele se infecteaza.

Daca muscatul iti produce atata placere incat sa compesense semnele si durerea de dupa e OK.

Daca iti produce doar durere si vanatai crezi ca merita?

| ArtFreak4 explică (pentru seth2016):

Pai senzatia aia de la inceput e buna dar urmarile sunt destul de dureroase. Desi, cred ca merita. Atata timp cat nu devine grav

| seth2016 a răspuns (pentru ArtFreak4):

E buna senzatia, dar are riscuri. Mai adaug necrozele la ce a spus Brigaela. Desigur riscurile sunt mai mari cand practica e mai extrema.

Tortura sanilor in BDSM se practica uneori. Partenerii sunt insa foarte bine informati, cunosc riscurile si stabilesc reguli stricte.

Poti incerca ceva mai safe, de exemplu cu un cub de gheata sau cu picaturi de apa mai rece. Nu treceti la practici extreme fara sa va informati.

| n1445 a răspuns:

Sa nu mai faci asa ceva niciodata, sanii sunt foarte sensibili si orice barbat ar trebui sa stie ca singurul mod in care pot sa ii atinga este doar mangaindu-i.

| Elenina356 a răspuns:

Daca nu ai mai avut probleme de genu', nu poate fi nimic grav.