| anonim_4396 a întrebat:

am nevoie disperata de ajutoru/sfaturile voastre.am fost impreuna cu o fata timp de 3 luni. dupa aceste 3 luni ei a inceput sa ii placa de altul.ne-am despartit, ea s-a combinat cu el, in tot acest timp bineinteles ca ne vedeam si nu ne puteam abtine sa nu ne sarutam. dupa o luna jumate a patit si ea acelasi lucru. tipului ala a inceput sa ii placa de alta si a lasat-o pe ea pentru el. a suferit cam o saptamana dupa el, in ziua in care s-au despartit m-am vazut din nou cu ea si ne-am sarutat.imi spune mereu ca "nu vrea sa imi fac sperante", ca nu mai vrea nici o relatie.cas-a saturat sa sufere.ca daca nu o face pe ea baiatu sa sufere, il face ea pe baiat.mereu cand ne vedem ne sarutam, deseori imi spune ca ma iubeste.cu toate astea nu vrea sa ne impacam. mia recunoscut ca inca ma iubeste, dar nu mai vrea nici o relatie pentru ca ii e frica sa nu se intample ceea ce sa mai intamplat. spune-ti-mi ce sa fac.cum o conving sa ne impacam?

2 răspunsuri:
| lo a răspuns:

Cu o astfel de fata vrei tu sa stai? Care pleaca ori de cate ori vede "unul bun"si te lasa cu ochii in soare si care se saruta cu altii cand are deja o relatie? Interesant.
Te sfatuiesc sa o lasi sa se duca sa inteleaga ca ce a facut nu e bine pentru ca roata s-a intors mai repede de cat se astepta iar ei sentimentul care l-ai simtit tu cand ea a plecat, nu-i place.Nu-i place sa fie lasata cu ochii in soare pentru alta mai buna.
Deci gandeste-te si tu putin la ce vrei.

| XxSh0xFirexX a răspuns:

In primul rand trebuie sa-i spui tot ce simti pe inima cand o vezi nu poti tine in tine spune-i ca fara ea nu poti trai si promite-i ca de la tine cuvintele,, vreau sa ne despartim '' nu le vei auzi in al 2rand daca ea te iubeste e bine dar uh trebuie so convingi ca cu tine nu va suferi ci va fi fericita daca iti incalci promisiunea ce eu faci sincer esti cel mai mare bou Sper sa te ajute sfatul meu(am 12 ani)