| stroealexutza a întrebat:

Hey TPU.
Am o intrebare.
Cum fac un baiat sa ma placa?
Sa va povestesc ce s-a intamplat.
Eram cu o fata afara si ne-am intalnit cu x (x fiind baiatul pe care il plac).
Ne-am intalnit cu x si cu inca un baiat (cel mai bun prieten al lui).
Au venit spre noi si eu stăteam pe bordură jos cu aceea fata. După aceea fata s-a ridicat, dar eu am rămas pe bordură in continuare.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti face pe cineva sa te placa, daca acel cineva nu simte nimic pentru tine!
Faptul ca nu te-ai deranjat de pe bordura ca sa stai de vorba cu ei, sau macar sa le fii aproape, a denotat lipsa de respect din partea ta, aratanud-le clar ca nu esti interesata de nici unul din ei, desii, tu spui ca esti, ma rog, gestul tau a fost total opus in cazul asta.
Data viitoare cand vin in preajma voastra, sari in picioare si fii toata numai zambet, daca vrei sa te placa cineva!

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca nu te place te poti da si peste cap. Stati de vorba si vedeti care e treaba. Pe dinafara poate arata bine dar va trebui sa il cunosti si ca suflet si caracter.

| corbulalbrosu a răspuns:

Ar fi trebuit sa-i spui ca primeste un pupic daca te ajuta sa te ridici. In functie de reactia lui si comportamentul sau ulterior ti-ai fi dat seama daca are intentii sau ceva de gand in privinta ta. Nu ezita sa actionezi daca se va mai repeta o astfel de ocazie. Succes!

| stroealexutza explică:

Mai precis cum il fac sa ma placa