| Deea_Andreea_1999_g6q3 a întrebat:

Am o intrebare mai ciudata:
Daca un baiat baga degetul in vaginul unei fete care e virgina baiatul o poate dezvirgina?
DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

NU, o fata va fi dezvirginata doar in momentul in care va intretine primul sex din viata ei si anume sexul de dezvirginare. Doar in momentul in care in vaginul fetei/femeii este introdus un penis real/adevarat barbatesc se produce dezvirginare. Prin introducerea degetului sau a altui obiect te masturbezi insa ramai in continuare VIRGINA. Multa sanatate!

| anonim_4396 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

"Sexul de dezvirginare"?! Serios? laughing Himenul se poate rupe si facand sport. Dezvirginarea fizica se poate produce foarte usor, nu neaparat cu un penis real, cum spui tu. Daca vorbim la nivel psihic, depinde de fiecare persoana in parte cand nu se mai considera virgina, dar tu ai dat niste informatii GRESITE despre anatomia femeii.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru anonim_4396):

Serios mai ageamiule? Pentru stiinta ta afla ca ruperea himenului reprezinta asa numita DEFLORARE care este un proces fizic si vizibil. Dezvirginarea se produce in momentul in care un penis real penetreaza vaginul si este denatura psihica, mentala.

| anonim_4396 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Serios, dude. Sunt fata, stiu ce vorbesc. Himenul poate fi rupt de orice, nu doar de penis! Mai citeste!

| anonim_4396 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Nu ma lua cu deflorare, ca suntem in 2016. Depinde de fiecare cand nu se mai considera virgin/virgina. E o chestie mentala, care difera de la persoana la persoana! Nu mai da informatii eronate!

| anonim_4396 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Nu ma lua cu "ageamiule"! Sunt fata si stiu despre ce vorbesc! Nimeni nu foloseste termenul de "deflorare". In niciun caz copiii astia. Depinde de fiecare persoana in parte cand nu se mai considera virgin/virgina. E o chestie mentala, care difera de la persoana la persoana! Dar himenul se poate rupe foarte usor, de la orice! Nu mai da informatii eronate!

| anonim_4396 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Fii sigur ca baiatul nu intreba de virginitatea prietenei lui la nivel mental.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu cred ca tu vei avea vreodata studiile mele in acest domeniu. Deoarece nu cunosti si nu intelegi notiunea cuvintelor folosite in medicina ar fi cazul sa te informezi in mod corect inainte de a sustine in continuare ca cele 2 notiuni sunt complet diferite. Ruperea himenului in termeni medicali se numeste deflorare si este de natura fizica pur fizica. Se pare ca "intelectul tau" nu reuseste sa priceapa ca deflorarea nu este sinonima cu dezvirginarea. Chiar nu poti intelege ca dezvirginarea nu are absolut nicio legatura cu ruperea himenului? Daca cineva are intentia de a se contrazice cu o alta persoana, prima data se intereseaza chiar si dintr-o minima curiozitate sa iti dea seama cu cine va polemiza. Argumentul ca tu esti fata crezi ca primeaza in fata studiilor medicale? Daca gandesti in acest mod te compatimesc deoarece denota cu totul altceva.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru anonim_4396):

Te asigur ca respectivul baiat este un ignorant ca de altfel si altii si nu nu cunoaste/nu are nici cele mai elementare informatii privind anatomia in general si/sau sexualitatea in particular. Raspunsurile trebuie sa fie in mod obligatoriu CORECTE deoarece se presupune ca au rostul si rolul de a informa, explica si educa pe cei inculti sau prosti de-a binelea. Punct.

| anonim_4396 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Am incercat sa sterg primele doua raspunsuri, dar se pare ca s-au sters prea tarziu. Valabile erau ultimele doua. Am inteles perfect ce vrei sa spui, am inteles perfect ca sunt doi termeni diferiti. Ce voiam eu sa spun e ca in superioritatea ta ar trebui sa fii capabil sa iti expui cunostintele pe intelesul unor copii complet needucati in legatura cu subiectul asta. Din raspunsul tau initial nu s-a inteles tot ce s-a inteles din comentariile ulterioare. Repet, sunt convinsa ca pe baiat il interrsa fenomenul FIZIC. E na, s-a exprimat gresit. Explica-i asta, nu ii raspunde tinand cont de terminologii, pentru ca va intelege gresit!

| corbulalbrosu a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca tot te-ai apucat sa-ti stergi raspunsurile te-as sfatui sa stergi in primul rand primul raspuns, deoarece continutul raspunsului este hilar si denota si altceva. Te asigur ca a inteles perfect atat raspunsul cat si mesajul transmis in primul meu raspuns cel premiat. In rest iti doresc si tie multa sanatate!

| anonim_4396 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Daca ai fi acordat putina atentie ultimului meu raspuns, ai fi vauzt ca am incercat sa le sterg pe primele doua. Si nu denota nimic altceva decat daca ai o minte putin perversa si bolnava. happy Iar faptul ca raspunsul e premiat nu ma impresioneaza cu absolut nimic. Raman la parerea mea, esti extrem de arogant in superioritatea ta. Numai bine!

14 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Virgina este o persoana care nu a avut niciodata nici un contact sexual. masturbarea de catre partener, cu mana, chiar fara penetrare cu degetul este contact sexual si dezvirgineaza intotdeauna. Deci din acea clipa, fata nu mai e virgina. Himenul poate ramane intact, daca penetrarea este blanda, dar asta nu inseamna ca fata ar mai fi virgina.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Brigaela):

Nu cred ca trebuie sa generalizezi. Virginitatea la nivel psihic e perceputa diferit de la persoana la persoana. Pentru unii coincide cu cea fizica, pentru altii nu.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Depinde cat de adanc il baga si depinde de pozitia si elasticitatea himenului fetei respective.