| DoomBoom a întrebat:

happy
Am o intrebare...
Mi'a venit menstruatia si m'a tinut 5 zile. dupa 2 zile mi-a venit iar...cu dureri de burta ca si in prima zi.
Poate avea vre'o legatura cu faptul ca inainte cu 2-3 zile am facut sex cu prietenul meu?
Ar trebui sa ma ingrijorez? tongue

6 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cel mai probabil, este vorba de o dereglare hormonală izolată!
Dacă situaţia se repetă, atunci trebuie să mergi la un control ginecologic!

Situaţia poate avea legătură şi cu faptul că ai făcut "sex pe ciclu"...

Toate cele bune.

| DoomBoom explică (pentru bursuc001):

Nu am facut "sex pe ciclu"

| bursuc001 a răspuns (pentru DoomBoom):

Ai zis că : "dupa 2 zile" ( de la terminarea menstrei ) "ţi-a venit iar" şi că ai făcut sex cu 2-3 zile înainte!

Deci, dacă ai făcut sex cu 3 zile înainte de a 2-a sângerare, atunci ai făcut "sex pe ciclu" ( în ultima zi de menstruaţie )!

Doar tu ştii EXACT ce şi cum happy
Oricum, NU prea are importanţă.

O seară frumoasă.

| neutrino a răspuns:

Poate avea.

| EllaYlk a răspuns:

Poate avea. Poate fi vorba de o dereglare hormonala sau poate esti doar racita. Ar fi mai indicat sa consulti un medic ginecolog pentru mai multe detalii. El iti va spune sigur despre ce e vorba( o posibila sarcina, o dereglare hormonala sau o raceala). happy

| DoomBoom explică:

Inainte cu 2-3 zile sa imi vina menstruatia tongue... *