| Yuki24 a întrebat:

Hey TPU.Am o intrebare:Mie imi place de un baiat dar nu stiu daca el ma place si imi este rusine sa il intreb, cum imi dau seama ca ma place?
Astept raspunsuri.

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Daca el te stie, face parte din anturajul tau dar nu te curteaza, asta inseamna ca nu prezinti momentan interes pentru el, adica ai ghinion. De intrebat, nu are rost sa-l intrebi.

| SkyPilot a răspuns:

Te priveste des, fie pe furis, fie in ochi? Cand vorbiti te atinge pe brat sau pe umar sau daca sta in lateral isi atinge umarul de al tau? Cauta sa fie cu tine, sa vorbeasca cu tine, isi atinge fata cand vorbeste cu tine, sau isi atinge parul? Te alinta cu porecle dragute, te tachineaza, iti face complimente? Daca ai mai multe astfel de semnale, te place.

| Anonima123A a răspuns:

Iti poți da seama dupa felul in care te privește! Sau fi atenta daca încearcă sa glumească cu tine sau sa poarte o discuție... poți vorbi intr-o zi cu el..si sa-i spui ce părere ai despre el! Iar vezi ce-ți va raspunde! Iti poate chiar mărturisi ca te place! Bafta