| nessayaR a întrebat:

Am si eu nevoie de un sfat. Acum ceva timp am fost cu un baiat care si-a batut joc de mine, si nu numai cu mine, asa face cu toate fetele. Faza e ca mie inca imi place de el si cum eu sunt mai orgolioasa din fire, dupa ce ne-am despartit inca voiam sa stiu de el, suntem in acelasi liceu, asa ca am pus-o pe prietena mea sa il mai urmareasca ca sa nu creada ca eu inca il plac. Faza e urmatoarea: ei au cazut in aceeasi clasa la simulare si i-am zis sa se mai uite la el, sa vada ce mai face, el, nu stiu daca o stie sau nu, desi cred ca e imposibil, a vazut-o de atatea ori cu mine, se uita si el la ea si ii zambea. Acum s-a bagat in seama cu ea. Acelasi tipar pe care la folosit si la mine. Ea mi-a zis iar eu cum vreau cu orice pret sa ma razbun pe el pentru ceea ce mi-a facut, ne-am hotarat sa ii dam impresia ca il place, pentru ca el asa crede- ca ea il place pe el, si sa vedem pana unde poate merge. Acum nu stiu ce plan de bataie sa intocmesc, cum sa fac ca sa ma razbun putin pe el pentru ceea ce mi-a facut el mie.

6 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Daca esti naiva si disperata si i-ai dat ocazia sa isi bata joc de tine. Trist. Mai trist e faptul ca razbunarea e arma prostului. A reusit sa isi bata joc de tine bravo lui, prostia ta. Ce incerci sa faci acum e sa imi amplifici parerea mea negativa despre tine si probabil si a celor din jur care iti stiu situatia.

| Doub a răspuns:

Hm. Eu zic sa-l bagi intr-o lada frigorifica si dupa sa-l trimiti pe Luna.
Maturizeaza-te.

| Neuronul a răspuns:

Pune-o pe prietena ta să şi-o tragă cu el.
După 2-3 săptămâni îi spune că este însărcinată.
Eventual, dacă ai o amică ce este însărcinată roag-o să îşi facă un test de sarcină şi să ţi-l dea.
Acel test prietena ta îl poate oferi acelui băiat pentru a-l convinge că este însărcinată cu el.
O să tragă o sperietură zdravănă, iar mintea ta bolnavă va fi fericită că s-a răzbunat!winking

Glumesc!
Du-te şi da-ţi foc! raised eyebrows

| andreiul78 a răspuns:

Chestia e ca nu prea inteleg cum gandesti. Daca il placi de ce vrei sa te razbuni. Si daca si-a batut joc de tine de ce il mai placi?
Eu zic sa il lasi in pace si pur si simplu sa nu mai vorbesti deloc cu el, nici macar "buna""buna".
Toate in viata se intorc. Daca si-a batut joc de tine fii sigura ca mai devreme sau mai tarziu cineva isi va bate joc de el. Daca te razbuni, nu rezolvi nimic. Eventual o sa zambesti vreo 15 minute.

| Sofiii2311 a răspuns:

Am trait si traiesc si eu momentele pe care le traiesti tu am fost cu un baiat care si-a batut joc de mine adica ma barfea(asa face cu toate fetele) si eu inca tin la el acum de un timp am inceput sa il uit. Eu spun sa te razbuni, merita, prietena ta poate sa profite de el sa ii ceara mereu ani sa il faca de rusine prin liceu. Eu in locul tau as pune-o prietena ta sa faca exact acelasi lucru care l-a facut el cu tine.

| IoanaLidia a răspuns:

Nu te razbuna pe el, renunta si spune-i prietenei tle, sa termine. Gandeste ratioal si realizeaza ca nu merita deranjul, tinand cont ca tu inca mai esti lesinata dupa el, nu te va ajuta cu nimic "razbunarea". Te afli in realitae nu in vreo carte proasta in care fata parasita se alege cu baiatul rau. Nu iti vreau raul si nici nu iti voi spune sa te maturizezi. Nu ramai copil, comportate ca unul, dar incearca ca in cazuri sensibile sa gandesti ca un adult.