| PATRICIAANAMARIA a întrebat:

Am si eu o mica problema. De la un timp ma simt foarte singura. Am multi prieteni dar mi se pare ca nici unuia nu ii pasa de mine. Simt ca nu voi avea niciodata pe nimeni. Cunosc multi oameni care sunt singuri si nu au copii si ma gandesc daca voi ajunge si eu asa. Va rog sa imi dati sfaturi! Dau funada. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Doarunaltutilizator a răspuns:

Trebuie sa incerci sa iti pastrezi optimismul, daca o sa gandesti asa in continuare nu o sa iti fie bine sigur sunt si oameni dragi tie carora le pasa de tine.
Incearca sa iti mai schimbi viata, traieste clipa daca poti mergi cu cunoscuti prin oras, in drumetii, in parcuri sau diverse lucruri care o sa te scape de monotonitatea asta si poate nu o sa te mai simti asa.
Daca sunt cu adevarat prieteni ar trebui sa te asculte cu privire la problemele tale incearca sa vorbesti mai deschis cu ei.
Sper ca te-am ajutat.
Toate cele bune.

7 răspunsuri:
| pisoias a răspuns:

Trebuie sa fii optimista, sa fii sociabila.Totul depinde numai de tine.Sa ai doar ganduri pozitive.

| corbulalbrosu a răspuns:

Totul depinde doar de caracterul tau.

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Multumesc pentru funda, ma bucur ca te-am ajutat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uneori suntem singuri chiar şi atunci când suntem înconjuraţi de o mulţime de prieteni. Pe fondul diferenţelor, precum cele sociale, de sex, de etnie, în urma abuzurilor, din cauza dizabilităţilor, dar chiar şi a propriilor insecurităţi, oamenii sunt marginalizaţi sau se izolează social, trăind în tăcere suferinţa şi ducând povara singurătăţii. Sentimentul de singurătate ar putea fi strâns legat de factori genetici, iar la aceştia se adaugă şi alte elemente, precum izolarea fizică, divorţul, moartea unei persoane dragi sau chiar schimbarea domiciliului si parasirea comunitatii
Persoanele care au o impresie proasta despre ele sau care au o stima de sine scazuta sunt expuse pericolului izolarii sociale si singuratatii. Invata sa te deschizi în fata celor din jur, in loc sa te izolezi.

| viperra a răspuns:

Nu vei ajunge asa...mii si mii de persoane au fost singure sau batute si acum...au un viitor mai frumos ca altii care au copilarit miunat.Totul se poate schimba, asta e o chestie de moment datorita varsteiwinking
succes!

| Alle02 a răspuns:

Treci printr-o pasă proastă. Încearcă să faci activități care să-ti ocupe timpul, sa nu te ma gandesti la alte lucruri.