| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o nelamurire.
Acum am inceput clasa a 9-a, ceea ce inseamna colegi noi.La inceput unul dintre noii colegi ma studia tot timpul.Colegului lui de banca i-a placut de mine si statea tot timpul in compania mea, imi cerea nr. de telefon imi facea tot timpul complimente etc(in final o colega a inceput sa se dea la el si...).Mie nu mi-a placut baiatul respectiv.Dar baiatul de care am vorbit la inceput imi tot spunea ca e gelos pe modul in care ma inteleg cu celalalt, si facea glume cum ca eu cu celalalt am fi impreuna.In final am incepur sa ma inteleg foarte bine cu el.El imi era un prieten apropiat...am inceput sa vorbim prin sms-uri si pe facebook.Imi scria deseori "FRUMOASA CE FACI?",mi-a spus ca ma iubeste si ca ar face orice pentru mine.Iar cand vorbeam cu un alt baiat,fie numai si "ceau" se supara si spunea ca il insel, desi nu eram impreuna. Avea un gest specific cu ochii pe care il facea cand discutam eu cu alti baieti.Ok, asa a trecut cam o luna.Incercam sa nu il supar si sa ii vorbesc cat de frumos, chiar si cand ma supara.El m-a pupat de vreo doua ori.Imi spunea sa il pup si eu.Eram foarte apropiati.Dar in ultimile zile sa purtat ciudat.A spus ca sunt urata, ca nu ma iubeste Si multe altele, total opusul la ce imi spusese pana atunci.Cand am discutat despre asta el a spus ca niciodata nu a spus ceva urat de mine. Dupa o ora a repetat aceleasi lucruri.Si abia ma salutat cand a plecat.Seara m-a sunat,nu era prima data cand ma suna,dar niciodata nu i-am raspuns,pentru ca as fi avut probleme cu parintii.Iam explicat asta si parea ca a inteles.Dar aseara a tot insistat si i-am trimis un text cu "nb :*", de obicei imi raspundea exact la fel, dar acum mi-a spus sa ma pupe ala lu care i raspund la tell.Colegii au observat ca noi ne intelegeam super ok, dar ca azi nu am vorbit deloc, eu eram foarte prost dispusa.Nici el nu era foarte ok.Si un coleg a spus c.a suntem suparati pentru ca ne-am despartit (nu am fost impreuna niciodata). Apoi colegul ne-a intrebat daca ne lacem reciproc.Eu am spus da, dar el a stat si s-a gandit apoi a spus nu, si ca ii eram foooarte putin simpatica.Asta a spus la doua zile dupa ce mi-a zis ca ma iubeste si ca is frumoasa etc.Dar tot azi in timp ce vorbeam cu un coleg a facut chestia aia cu ochii pe care o facea cand era gelos.Ce spuneti? El chiar nu ma place? sad

Răspuns Câştigător
| Danysan a răspuns:

Te place dar e infantil si nu stie ce vrea.O fi fraier sa recunoasca, in fata celorlati ca te place, nu prea cred.Sunt atatia care vor sa ramana discreti si ei de fapt sunt impreuna.Cel mai simplu vb cu el si incearca sa obtii o ontalnire in Oras. Apoi intra tare in el sa ai sara fulgii de 3 metrii:Ma baiatule tu pe mine ma crezi proasta sau it iplace sa iti bati joc de mine.Iti place de mine sau nu? Ce te comporti ca un mucos de 3 ani sau iti e frica sa, saruti o fata si sa ai spui ceea ce simti. Daca zambeste si da semne sa nu stie ce sa zica, da cu el de un copac si saruta-l sa lesine.Va fi al tau.

3 răspunsuri:
| Kalla a răspuns:

Tipul e dus rau cu pluta si lunatic pe deasupra.Eu zis sa nu te combini cu persoane infantile ca astea.Alege un baiat care sa stie sa te pretuiasca asa cum esti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O fi gay.

Mnu, te place dar nu vrea să se implice emoţional într-o relaţie, poate din cauză că nu e încă copt, şi se teme.

| Condor a răspuns:

Eu stiu asa cu cat arati la lume mai multa indiferenta cu atat se baga mai mult in seama cu tine (sa nu razi la glumele lor ca se cred importanti )

poate nu are legatura cu ce ai scris tu, dar scuza-am nu am citit tot ca e prea mult nici la scoala nu citesc atat