| anonim_4396 a întrebat:

Bine, sa incep, inainte cu 2 saptamani de vacanta de iarna m-am cuplat cu un baiat, vorbeam si ne vedeam foarte rar ( fiind primul meu prieten eram foarte speriata de aceea il ocoleam, initial m-am cuplat cu el fiindca eram presata de colegele care imi spunea ca este "baiat bun" si merita sa incerc). Fix cu 3 zile inainte de sosirea vacantei a inceput sa ma intereseza, imi placea.Pe tot parcursul acesteia nu am luat legatura deloc el avand telefonul stricat iar eu leptopul (oricum imi trecuse "credeam eu"). Astazi in prima zi de scoala ne-am intalnit iar discutia noastra a decurs in urm. fel:El m-a intrebat daca noi doi mai suntem impreuna, i-am raspuns ca am vrut sa-l intreb acelasi lucru. M-a intrebat eu ce vreau precizandu-mi ca el isi doreste sa continuam "relatia", i-am spus nu.Acum imi pare rau, mi-am dat seama ca il plac.As vrea ca maine sa ii vorbesc pentru a ne impaca dar nu sti ce anume sa ii spun.Imi este teama de doua lucruri:
1:ar parea ciudat
2:imi v-a raspunde:"Acum nu mai vreau eu!"

4 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

1 ar fi ciudat dar nu esti singura care a facut asa ceva deci daca ti la el vb cu el
2 e posibil sa iti raspunda asa insa daca ii explici dc nu ai zis da si din moment ce a zis ca el ar vrea sa continuati nu are de ce sa iti zica asahappy

| Onn3 a răspuns:

Ar fi frumos sa iti ceri un scuze si apoi sa ii spui ca ti-ai dat seama ca vrei sa continui relatia cu el

| Deleb a răspuns:

Daca este copilaros va aborda la raspunsul 2. Si nu va parea ciudat, fiindca daca tine la tine o sa accepte. Am vazut multe filme si cam mama mea a spus sa nu renunt la ce tin. Crede-ma ca ii poti spune. Dar de preferat cand sunteti mai singuri.ii poti zice asa :
Buna! Uite... vroiam sa iti spun ca am gresit si imi cer scuze daca si pe tine te-a afectat ce am zis, dar eu sper sa devenim prieteni mai apropiati decat acum.

O zi buna!

| Andreyyw a răspuns:

Ce sa o mai dam in scuze acum Ai facut prostia sa zici NU asa ramane nu te mai du la el cu scuze ca nu mai tine nu o sa mai aiba incredere in tine...de acum cauta altul si gandeste de 2 ori ce o sa zici in situatii de astea
Multa Bafta in DRAGOSTE