| anonim_4396 a întrebat:

De ce un baiat nu recunoaste in fata unei fete ca o place, ii este frica de reactia ei?

Dar daca sentimentul este reciproc?

9 răspunsuri:
| AndyDeiu a răspuns:

Io ma intreb de ce fetele sunt exact cum ai scris in intrebare.straight face Intreaba-te tu de ce n-ai face lucru ala si afli de ce nu ar face un baiat la fel.

| Dariusuu a răspuns:

Aici intervine teama de esec, de respingere.

Majoritatea ne intrebam : Cum ar fi fost daca?

Recunosc, sunt si eu unul dintre ei. Am pierdut o persoana draga din cauza asta, iar a doua oara nu am repetat greseala.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salut! Eu sunt baiat si cam am aceeasi problema mi'e frica sa recunosc ce simt si imi e teama sa nu ma refuze...sa fiu sincer nu prea stiu chiar asa de clar ce simt pentru acea fata. Adica daca esti mai timid...(ca mine) iubesti in secret

| Bluebutterfly80 a răspuns:

Se teme de refuz! ar fi bine ca fata sa ii dea semne clare ca il place, sa ii faca mici complimente si astfel va capata incredere in el si va recunoaste!

| Borderline a răspuns:

Am facut asta de doua ori si nu am avut parte numa de suferinta (am pus prea mult suflet). Acum n-am de gand sa repet greseala.

| RexCuParuCret a răspuns:

Presupun ca da, insa cel mai bine e ca amondoi sa fie singuri cand isi declara iubirea.

| Jackul336 a răspuns:

"am prieten" iata ce expresie jignitoare
nu mai frumos ar suna : "sunt cu cineva sau chiar pentru cineva"

acum sincer cui i-ar placea sa fie pe post de avere a unei fete/unui baiat

| Mariiiiiiiiian a răspuns:

Daca sunteti amici, prieteni buni.e foarte nasol sa-i spui ce simti. Dupa, se va indeparta de tine, si veti ajunge sa nu va mai vorbiti..asa am patit eu happy

| Caprio a răspuns:

Da asa si mie imi e frica sa recunosc ceea ce simt pentru acea fata, da si eu iubesc in secret dar daca nu se intampla nimic odata si odata o sa o pierzi.
Va venii un alt RATAT care nu o iubeste si cauta doar sa o **** iar dupa aceea o sa-ti spui "DE CE AI FOST ASA PROST"