| xFaith a întrebat:

straight face.
Fosta prietena a prietenului meu mi-a dat ieri cerere de prietenie pe fb straight face
Desigur. inca nu i-am dat accept straight face Adica... ce vrea oare? Vrea cumva sa se certe cu mine sau ce?
Iar astazi am vazut ca mi-a dat si varul ei cerere de prietenie pe fb straight face
Mi se pare c`am ciudat avand in vedere ca nu ii cunosc si nu vreau sa am nici o legatura cu ei, intelegeti?
Dar daca nu le dau accept pe fb vor crede " ca imi este frica".
Imi spuneti si mie ce sa fac? Un sfat va rog?

Răspuns Câştigător
| Roxana121 a răspuns:

Daca estu curioasa sh vrei sa afli ce vor ei de la tine? poti sa accepti sh dupa aia ii stergi, nu-i nimic greu.Dar daca nu ai placerea sh plus la asta nici nu-i cunosti bine, dc sa accepti? acum ca ei vor crede ca tie iti este frica sau mai stiu eu ce, este problema lor nu a ta.big grin

7 răspunsuri:
| coronati a răspuns:

Nu le da,nu conteaza ce cred ei,gandeste-te ca te doare undeva de ei, nu le da atentie, ignora-i.

| brunetamea a răspuns:

Cred ca ti-a trimis cerere doar ca sa vada poze cu u si cu prietenul tau

| 0rlando a răspuns:

Sunt mulți care dau cereri în masă. Adică la toată lumea, doar pentru a avea lista cât mai mare, cică dă bine... Deci nu-ți fă griji. Ignoră-i și cu asta basta.

| sweetlollypop a răspuns:

Sincer, si eu dau cereri foarte multe de prietenie si nici nu ma uit la cine dau, asa ca dava vrei da-le accept, daca nu, nu le da este contul tau, faci ce vrei pe el. Si daca e fosta prietena, poate chiar te poti imprieteni cu ea sa vezi si tu ce defecte are iubitul tau.winking

| ZamA a răspuns:

Nu le da accept daca nu vrei,daca nu le dai accept nu inseamna ca iti este frica, probabil te cunosc si vor sa fi in lista lor de prieteni
daca ai avut certuri cu aceea persoana su alte conflicte nu da accept, desi numai tu stii ce sa faci

| Faye a răspuns:

Block big grin cel mai simplu. ii blochezi. in felul asta nu au cum sa stie ca nu le-ai dat accept. o sa creada ca ti-ai sters facebook'ul si gata.

| FataMorgana a răspuns:

Eu zic sa-i ignori, daca nu ii cunosti nu are rost sa-i bagi in lista ta.