| mada888 a întrebat:

Hey,TPU imi place de un baiat si parintii nostrii au fost prieteni foarte apropiati inainte sa ne nastem noi si tatal meu cu tatal lui au fost cei mai buni prieteni in copilarie dar s-au certat foarte rau si acum sunt doar niste cunostinte el e cu alta fata si e destul de dureros sa ii vad impreuna.Nu stiu ce sa fac pentru ca pe zi ce trece il plac din ce in ce mai mult.Incerc sa ii conving pe parinti sa se reampace cu ei dar nici nu vor sa auda. Voi ce sfat imi dati?

Răspuns Câştigător
| Izomer a răspuns:

Buna! Odata ce el are prietena, e cam aiurea situatia ta.Stiu cum e sa te indragostesti de o persoana,iar acea persoana sa aiba pe altcineva.
Scuze ca te intreb,dar ok,sa zicem ca parintii tai cu ai lui se impaca si vorbesc. cu ce te ajuta asta pe tine in relatia cu acel baiat? Parerea mea e ca e aceeasi treaba. Parintii cu probleme lor,iar copii cu ale lor. Totul are o limit. El,baiatul, iti da motive sa iti placa de el? Stie ca iti place de el? Voi vorbiti macar asa, ca simplii amici? Ideea e ca cele mai frumoase relatii te nasc din simple amicitii, dar daca tu spui ca el deja are prietena, probabil ca tine la ea.Parerea mea e sa incerci sa cauti pe altcineva, desi suna simplu, stiu ca nu e deloc.Stiu ca iti vine sa ma injuri spundandu-ti asta, dar. nu vad ce alta oportunitate ai avea. Sa te bagi in seama tu cu el, e cam aiurea.s-ar putea sa il faci sa se departeze si mai tare de tine. Asteapta. asteapta, iar daca nu se schimba nimic intre voi, that's it!
Mult succes!

6 răspunsuri:
| wolder a răspuns:

Parintii nu se vor impaca, asta e clar.
Insa il poti chema afara, la un suc, la o plimbare sa-i zici ca vrei sa va cunoasteti mai bine, sa vorbiti... apoi sa-i spui ca-l placi si sa-l intrebi daca te place

| neutrino a răspuns:

Impaca-i pe parinti, ai mai multe sanse de succes in aceasta directie.

Răspuns utilizator avertizat
| VerdeLila a răspuns:

Nu prea am inteles mare lucru. Ca sa fii cu baiatul respectiv si parintii vostri trebuiesa fie prieteni? De ce?

| mada888 explică (pentru VerdeLila):

Pentru ca doar asa reusesc sa ma imprietenesc cu el sau macar sa vorbesc nu il vad foarte des si atunci cand este sa-l vad il vad de la distanta si mereu e cu cineva.

| bbu2eugen a răspuns:

Nu te baga in relatia lor o sa i doara.e aiurea