| AirănMeidăn a întrebat:

Hey TPU
Nu prea obisnuiesc sa pun intrebari de genul aici, dar acum chiar am nevoie de ajutor
Acum 2-3 saptamani am cunoscut un baiat din scoala, e cu 4 ani mai mare decat mine si pot spune ca avem destule in comun. Totul a inceput cand mi-a spus ca mai scrie din cand in cand, asa ca l-am rugat sa-mi arate si mie ce. Ne-am inteles ca a doua zi sa ne intalnim dupa scoala in parc. Aici incep intrebarile; faza e ca el iesea la 1 si eu la 2, iar el m-a asteptat o ora doar ca mai apoi sa mergem in parc si sa-mi arate ceea ce scria. Totul a fost ok, iar la un momentdat el a spus o gluma, moment cand am inceput sa fac pe suparata si toate alea, doar ca sa mai "incing" sa zic asa atmosfera. Vazand asta, el m-a imbratisat, si nici acum nu stiu daca asta inseamna ceva sau nu
Peste o saptamana l-am intrebat daca mai vine din nou in parc, dar de data asta am iesit amandoi la aceeasi ora. Nu conteaza cum, mi-a descoperit punctul sensibil si am inceput sa plang. El ma tot intreba "esti ok?", la care eu nimic, intorceam privirea. Vazand asta, m-a imbratisat, iar dupa vreo 2-3 secunde m-am tras putin, dar el m-a strans si mai tare
Problema e ca la scoala ma cam ignora, ma trateaza cu superioritate.
Ma place? Ce ar trebui sa fac?
Stiu ca intrebarile de genul sunt patetice, dar nu mai stiu ce sa cred

37 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Te place, dar trebuie sa iesiti mai des in parc.

| T0T a răspuns:

Cel mai probabil. Oricum nu prea da asa mult de inteles ca e ceva foarte profund dar poate sa se dezvolte. De curiozitate: Care e punctul tau sensibil? laughing

| AirănMeidăn explică (pentru T0T):

Intr-adevar s-a dezvoltat, din pacate.

Si ahahah buna gluma nu am asa ceva. Glumesc, am, normal ca am. Doar ca sincer nu ma prea cunosc. Probabil ca singuratatea sau ceva apropiat de asta

| T0T a răspuns (pentru AirănMeidăn):

De ce "din pacate"?

| AirănMeidăn explică (pentru T0T):

Am tot iesit cu el si chiar ieri am fost intr-o cafenea. Inca simte lucruri pentru fosta, ma rog, nu prea conteaza adica e ok

| T0T a răspuns (pentru AirănMeidăn):

Pai cum ti-ai dat seama? Eu zic, daca stii cert ca inca se gandeste la fosta sa te gandesti foarte bine ceea ce faci. Daca te-ar iubi cu adevarat nu s-ar mai gandi la fosta. Asta cred eu, poate ma insel.

| T0T a răspuns (pentru AirănMeidăn):

Adica de gandit nu ai cum sa uiti tot ce a fost, dar nu arati asta. Daca deja o arati acolo sunt multe semne de intrebare.

| AirănMeidăn explică (pentru T0T):

Mi-a spus-o in fata, de asta stiu
Si da, ai dreptate, oricum voi incerca sa ma distantez. E mai bine asa decat sa ma foloseasca doar pentru a o inlocui.

| T0T a răspuns (pentru AirănMeidăn):

Si oricum "nu prea conteaza adica e ok", ba conteaza aici e vorba despre ceea ce simti tu, cum sa nu conteze? laughing

| T0T a răspuns (pentru AirănMeidăn):

Ohh cred ca te-ai simtit foarte prost....Sincer chiar imi pare rau pentru tine...Mai bine sa te distantezi.

| AirănMeidăn explică (pentru T0T):

E ok si multumesc pentru faptul ca iti pare rau laughing

| T0T a răspuns (pentru AirănMeidăn):

Chiar nu ai de ce sa imi multumesti laughing

| AirănMeidăn explică (pentru T0T):

Toata lumea zice asta din bun simt
E ok, daca eu consider ca m-ai ajutat am dreptul sa iti multumesc

Nu conteaza parerea ta in legatura cu asta!
Glumesc

| T0T a răspuns (pentru AirănMeidăn):

Chiar ma bucur daca consideri ca te-am ajutat. Si eu iti multumesc.

Si ai dreptate chiar nu conteazawinking

| AirănMeidăn explică (pentru T0T):

Glumeam. Conteaza. Mereu conteaza. Nu voiam sa te fac sa crezi asta dar nu ma surprinde, adica de obicei sunt dezamagita de majoritatea lucrurilor pe care le spun si asta nu e o exceptie

| T0T a răspuns (pentru AirănMeidăn):

Nu trebuie sa fii dezamagita. E normal ceea ce ai spus, chiar si in gluma. Unele pareri insa chiar nu ar trebui sa conteze, deci nu conteaza mereu. Unii ajung in situatia in care pentru ei nu mai conteaza deloc unele vorbe, mai ales spuse de niste straini. Pentru mine unul conteaza lucrurile pozitive pe care mi le spune cineva si mereu vor conta. Am inteles ca glumeai si ma bucur mult ca ceea ce am spus conteaza...Adica stai ca o iau pe langa laughing Te referai doar la opinia mea in legatura cu acel "multumesc". Scuze.

| AirănMeidăn explică (pentru T0T):

Nu inteleg de ce spui ca o iei pe langa.

| T0T a răspuns (pentru AirănMeidăn):

Nu mai conteaza laughing

| AirănMeidăn explică (pentru T0T):

Ok atunci
Am vazut intr-un alt comentariu de-al tau ca nu iti plac discutiile lungi si inutile pe site-ul asta si intr-o masura sunt de acord asa ca te las acum

| T0T a răspuns (pentru AirănMeidăn):

Lasa ceea ce am spus. Zic multe prostii.

| AirănMeidăn explică (pentru T0T):

Intr-o masura ai dreptate, discutiile astea pot deveni foarte plictisitoare mai ales in momentul in care intervin emoticoanele alea gen" smug". Sunt multe feluri de persoane si unele ma plictisesc chiar si pe mine, in special cele care fac discutiile sa ia o intorsatura inspre flirty sau orice altceva de genul, iar apoi pun intrebari idioate la care raspunsul e unul singur si inevitabil cel pe care vor ele sa il auda

| T0T a răspuns (pentru AirănMeidăn):

Da ai dreptate, oricum si eu te-as plictisi, sunt sigur. Nvm, merci oricum pentru conversatie.

| AirănMeidăn explică (pentru T0T):

Nu am spus asta
Pari o persoana foarte foarte foarte ok, pe bune, si de obicei m-as fi plictisit deja dar nu e cazul. Acum, ramane cum crezi tu

| T0T a răspuns (pentru AirănMeidăn):

Sa zicem ca eu chiar am "talentul" sa plictisesc oamenii.

| AirănMeidăn explică (pentru T0T):

Depinde de fiecare persoana
Faptul ca, crezi asta inseamna ca ai dat de multe persoane mai putin open-minded sa zic asa
Sau nu stiu, oricum pe mine nu m-ai plictisit

| T0T a răspuns (pentru AirănMeidăn):

Ma bucur atunci. Merci...

| AirănMeidăn explică (pentru T0T):

Sper ca nu spui ca te bucuri doar din bun simt. Mi-ar placea sa fie adevarat. Ma rog

| T0T a răspuns (pentru AirănMeidăn):

Este adevarat...Nu sunt obisnuit sa mi se spuna lucruri in modul asta.winking

| T0T a răspuns (pentru AirănMeidăn):

Apropo eu cand multumesc cuiva o fac sincer.

| T0T a răspuns (pentru AirănMeidăn):

Ma rog nu numai cand multumesc, cand zic ceva laughing Adica sunt un tip destul de sincer.

| T0T a răspuns (pentru AirănMeidăn):

Mi-e somn, ma trezesc devreme...Noapte buna, vise frumoase si poate ajungi si tu la chestia aia sleep paralysis sau cum ii zice laughing Sa dormi cat mai mult.

| Exilee a răspuns:

Cu 4 ani mai mare? De o seama cu mine.
Cu aprere de rau te anunt ca aici nu e vorba de sentimente si ti-ospun dine xperienta proprie. Imbratisarea nu a fost decat folosita pentru o masura ceva mai mare si aceea de a obtine un sarut. Da... de la 16 ani ajungi sa oferi/primesti saruturi ( chiar si frantuzesti) fara sa ai sentimente, iar apoi ne ocolim fara ca sa se fi intamplat ceva sau ca am valora ceva.

Imi pare rau. Vei creste si vei intelege, dar nu te lasa schimbata. Nu toti sunt la fel.
Iar lucrul legat de superioritate, e o consecinta a ideii " Vei descoperi tu ce ai pierdut", asta sau mai e una si aceea fiinc ca poate esti considerata in subiectivitatea lui tot ingamfata.

| AirănMeidăn explică (pentru Exilee):

Nu mai conteaza oricum, de atunci s-au intamplat multe

Răspuns utilizator avertizat
| SimonaQs a răspuns:

Tu in ce clasa esti?
E posibil sa te placa, dar nu iti fa prea multe sperante. Asteapta sa vezi cum vor decurge celelalte intalniri. Poate o sa-ti spuna ce si daca simte ceva. Ideea e sa nu sari in bratele tipului ca s-ar putea sa scrie pe spatele lui "profitor". Referitor la felul cum te trateaza la scoala: poate nu vrea sa afle si altii de eventuala slabiciune fata de tine sau poate nu stie cum sa te abordeze in prezenta amicilor lui.
Eu te sfatuiesc sa astepti. Timpul le rezolva pe toate.
Bye Bye :* :*

| LoseYourMind a răspuns:

Te place, si superioritatea de la scoala provine fata de ceilalti colegi..probabil!

| Catalina31 a răspuns:

Pai nu prea sti ce sa crezi cand vine vorba de genul asta de baietii, este posibil sa te placa iar la scoala superioritatea aia sa fie doar in capul tau, sau sa o faca din cauza celorlaltii ceea ce nu e in regula pentru ca daca veetii fii intr.o relatie va conta ceea ce spun altii. Sau o alta varianta mai putin placuta ar fi cea de a avea cat mai multe pentru ca in momentul de fataun baiat cu mai multe pretendente, e un baiat cool oh go on. si vrea sa te faca sa il placi sau sa stea cu tine doar din amuzament, iar la scoala sa isi arate adevarata atitudine fara sa iti dea prea multa importanta! acum ramane la alegerea ta ce vrei sa crezi :* funda?