| CitaAlex a întrebat:

Sarbatori fericite! Am si eu o nelamurire, si as vrea sa ma ajuta-ti, dar fara sa o luati in gluma. Am 15 ani, si de cand ma stiu imi plac fetele/ femeile si am erectie cand ma uit la ele etc., dar de prin toamna asta (cam din octombrie) parca s-a intamplat ceva bizar. Parca nu imi mai placeau fetele, nu stiu din ce motiv, si nici erectie nu mai aveam. Dar cel mai rau este ca acum vreo luna am inceput sa am erectii la barbati/ baieti,(si precizez ca inainte doar cand ma gandeam la baieti mi se facea cumva scarba) iar erectia nu este ca atunci cand ma uitam la femei. De atunci am inceput sa fiu trist (eu de felul meu sunt o persoana vesela) si sa ma gandesc serios daca nu cumva sunt gay... (si stiu ca asta nu ar trebui sa fie un lucru rau, dar mie unul chiar nu mi-ar placea sa fiu asa). As vrea un sfat ceva, daca asta ar trebui sa ma ingrijoreze sau este doar o perioada trecatoare a adolescentei, si va rog frumos, fara raspunsuri fara argumente sau la misto. Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Odata cu maturizarea s-ar putea sa ti se schimbe orientarea sexuala. Deocamdata esti prea tanar dar cu trecerea timpului vei constata cu certitudine daca este ceva trecator sau este chiar de natura genetica.

| frostxtq a răspuns:

E doar o perioada, iti vei reveni, nu iti face griji. Ar trebui sa iti faci griji daca aveai erectie la fiecare femeie fara incetare, atunci e posibil sa fi fost o problema. Esti normal, nu iti mai face probleme. Ai vrea sa te culci cu un barbat? Pune-ti intrebarea asta tie. Daca raspunsul e nu atunci nu esti gay.

| CozmiNU a răspuns:

Ori te nasti gay ori nu, nu iti vine asa dintr-o data sa iti placa baieti ce dracu