| 95N a întrebat:

vin cu o situatie cam dificila pt varsta de 15 ani.
Ideea este ca acum un an mi-a placut de o fata si culmea si ea m-a placut pe mn laughing. Nu am fost niciodata impreuna pt ca eram un pic timid( eram prost). La un moment dat ne-am certat si dupa un timp a inceput sa ii placa de un alt tip si au fost intr-o relatie de o vara si un pic.
Baiatul cu care era fata de la un timp se comporta aiurea cu ea si intr-un final s-au despartit. Si a renceput sa ma placa pe mn(toate astea in ceva timp). Toti 3( eu, fata baiatu) suntem in aceeasi clasa. Baiatul a plans mult pt ea si pana la urma fata a cedat si cam din mila e din nou cu el. Ea spune ca ma iubeste si ca sunt cel mai ok baiat dar ea,, este cu el", adk ea il cam ignora de asta cu ghilele.
Eu sunt confuz, adica ar fi ok sa o intreb daca o sa vrea sa fie cu mn sau cv de genu? Plz help

Răspuns Câştigător
| Ancient a răspuns:

Nu trebuie să îţi pierzi timpul cu o asemenea tipă.

Gândeşte-te doar că ea în momentul ăsta îşi bate joc de sentimentele acelui băiat, stând cu el din milă.

Dacă nu ar avea probleme mintale şi chiar te-ar iubi, i-ar explica situaţia acelui băiat şi ar fi acum cu tine.

Dar dacă totuşi tu vrei să fii cu ea, încearcă să porţi o discuţie serioasă cu ea. Explică-i că vrei să fiţi împreună şi cere-i să îi explice acest lucru acelui trist pe care ea îl numeşte iubit.
Dacă refuză să se despartă de el şi să fie cu tine, las-o baltă. Caută-ţi alta. Găseşti încă câteva mii ca ea pe centură, doar că mai experimentate.

| 95N explică (pentru Ancient):

Mersi mult, de fapt la toti mersi mult am sa revin sa va spun ce am facut

4 răspunsuri:
| Jager a răspuns:

Daca tipa te iubea cu adevarat, il lasa pe ala care se comporta aiurea cu ea si ramanea cu tine. Chestia ca ''s-a intors la el din mila'' inseamna ca inca are sentimente pentru el. Nu ar trebui sa ti bati prea mult capul cu ea, dar daca chiar tii la ea si vreti sa fiti impreuna, spune-i in fata, explica-i ce crezi tu ca trebuie sa stie si asta e. Daca accepta e ok, daca nu tot e ok. Oceanul e plin de pesti. Plus ca ai 15 ani, presupun ca esti la liceu, aici o sa cunosti multe fete si ai de unde alege.

| GL757W a răspuns:

Sa nu te chinui prea tare sa iti bati capul nici ea nu stie ce vrea

| Mariana123456 a răspuns:

Da ia si o intreaba si daca ea te iubeste mai mult decit celalalt relatia mult nu va dura