| AnaBubbles a întrebat:

Heyo TPU! Dupa ce am avut primul contact sexual, care a durat destul de putin si a fost bland, ma usura foarte tare cand ma duc la baie, ca si cum ar fi o rana. Preciezez ca a fost cu protectie. E normal? Ar trebui sa ma sperii ca am infectie urinara sau doar ca am o rana? Multumesc! Funda!

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

E normal si bravo tie ca ai folosit protectie! Asta e intr-adevar normal.
Ma bucur mult ca numesti actul in sine "bland",inseamna ca ai un partener afectuos, rabdator si lipsit de egoism masculin,se gandeste mai intai la tine si apoi la el,felicitari din nou,ai facut o alegere buna!
Durerea ta,mai exact usturimea se explica prin locul neobisnuit unde se afla.
Aceasta parte a organismului tau,pana mai ieri nu exista,nu-i asa?happy
Devenind constienta de ea,prin contactul sexual,ai excitat-o,ai supus-o la frecari,la intinderi ale pielii,ale mucoasei,intr-un cuvant ai supus-o unor actiuni cu care nu erai obisnuita,rezultatul fiind usturimea cu care te confrunti.
O spalare blanda cu ceai de musetel sau sunatoare in zona, o cremita pe baza de pantenol, un somn bun si trece.
Si, ca sa nu mai ai probleme, data viitoare folositi un lubrifiant pe baza de apa.
happy

1 răspuns:
| epurasu a răspuns:

E ceva trecator! asa se intampla cand te dezvirginezi, doare, ustura cateva zile apoi daca mai faci cam tot asa vei simti pana vei mai face da asa cu pauza faci dupa ce trec acele usturaturi... apoi nu o sa mai fie asa de neplacut, dar intotdeauna asa pana ce intra baiatu...un pic de disconfort vei simti. Asta e situatia! happy