| CrazyYoyo a întrebat:

Heyy. Ma simt foarte singura.sad
Nu mai suport relatia asta de 9 luni, prietenul meu a devenit foarte aberant. Mi-a rupt toare legaturile cu prietenii si acum ma ignora, nu ma lasa sa dorm la prietena din copilarie, nu ma lasa sa fac nimic dar el face ceea ce vrea. La inceput nu era asa, acum nu-l mai intereseaza ceea ce-mi doresc. Prietenii nu mai vorbesc cu mine din cauza lui, mai am doar o prietena si nici cu ea nu ma lasa. Dar il iubesc...nu pot sa renunt nici la el dar nici la ea nici macar nu am cu cine sa vorbesc, ma simt ca "legata" Poate va ganditi cu ce ma puteti ajuta voi.dar chiar am nevoie de cineva care sa-mi spuna cateva cuvintesad

9 răspunsuri:
| ionut7782 a răspuns:

O data ce el nu iti ofera fericirea de a te bucura de o prietena nu inteleg de ce mai continui asa.el se gandeste doar la el dar prin tot ceia ce face fata de tine sincer nu ii pasa. sfatul meu este sa gasesti o alta persoana sa te aprecieze si sa te iubeasca precum meriti decat sa stai sa ii inghiti toate mizeriile care ti le ofera.asta nu e viata si noi nu suntem in era sclavagismului.e timpul sa te opresti si sa continui pe alt drum. drumul pe care esti acum o sa iti provoace din ce in ce mai multe rani.

| dariaelena a răspuns:

Chiar daca te doare si simti ca il iubesti si nu te poti desparti de el, daca tu nu iei decizia de a pune punct si de a rupe acest cerc vicios el o sa faca ce vrea din tine, iar pana la urma tot tu vei suferi.Asa pune capat si incearca sa-ti reiei relatiile cu prietenii iar cand te vei astepta mai putin vei gasi pe altu care sa te merite

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Daca tot esti o incapabila, nesigura pe ea, si habarnista in a se descurca fara iubi, atunci nu va de ce te-ai mai deranjat sa ne intrebi, e clar ca iti place sa fi carpa lui si asta iti doresti sa fi toata viata, o carpa, trist

| neutrino a răspuns:

La cei 16 ani ai tai, nu ai nevoie de un stapan iar tu ai gresit ca i-ai dat atata putere asupra ta. Este timpul sa-ti traiesti tineretea fara el.

| Lawliet14 a răspuns:

Femeile se imparta in 2: persoane instabile emotional ce se pot dezice usor de un barbat, si persoane ca tine care se ataseaza ca niste fraiere de niste barbati departe de a fi niste cavaleri. Alti barbati abia asteapta sa fie iubiti si cred ca ti-ar oferi mai mult respect... DISCUTA CU EL, DACA NU SE SCHIMBA, DESPARTE-TE DE EL!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prostia se plateste! Constientizezi ca ai ales gresit dar ne spui ca nu ai de gand sa faci nimic in legatura cu asta. Si apoi ceri compasiune? Jet, ori alegi sa schimbi ceva si poti cere ajutor, ori taci si inghiti. Eu nu plang cretinilor de mila.

| k4Zy a răspuns:

Iubitul/iubita si prietenii trebuie sa aiba aceeasi importanta, parerea mea, este ca face cam ceea ce vrea din tine, iar tie iti place acest lucru daca accepti absolut tot.pe viitor poate va fi gelos pentru orice ai face, deci gandeste-te bine decizia iti apartie doar tie!

| AlexandruIonut004 a răspuns:

Nici chiar asa dependent sa fie. Il iubesti dar el oare te iubeste pe tine? Din moment ce nu ii pasa de micile chestii care te fac fericita, te iubeste? Nu cred.

| lalalala25 a răspuns:

Nu se comporta cum ar trebui.Intr o relatie e nevoie de incredere, intelegere si comunicare, nu de suprematie.Amandoi sunteti egali, nu trebuie ca el sa isi permita ceva ce tu "nu ai voie". Vorbeste deschis cu el, spune i ca, nu afecteaza cu nimic relatia voastra ca tu ai prietene.Pe baieti poate e gelos, dar la fete. daca nu poate intelege e mai bine sa renunti.Cand ve ti fi casatoriti nu vei merge nici la serviciu? Bafta, sper sa revina totul ca la inceput