| Schön_Jana_1997 a întrebat:

Heyyy,ajutor intrebare urgenta!
Eu am varsta de 14 ani si inca mai sunt virgina, iubitul meu are 18 ani si cand eram beata l-am lasat sa imi bage degetul.
1.Am auzit de la cineva... ca asta inseamna ca nu mi-a rupt nimic, si ca mai sunt virgina, e adevarat?
2. Dar cand am ajuns acasa aveam ceva visiniu pe chiloti....si de atunci nu mi-a mai venit ciclul, adica ar fi trebuit sa-mi vina la inceput de luna 2-4 august si suntem 23 august si nu a venit, trebuie sa ma sperii?

Răspuns Câştigător
| PikaPikaChuChu a răspuns:

Virginitatea este un concept moral, nu fizic si inseamna ca niciun penis(PENIS) nu a patruns in vaginul tau. eu spre exemplu am practicat gimnastica si de la exercitiile acelea(intins picioare in sfoara, ridicare picioare etc) mi s-a rupt himenul(membrane identificata cu virginitatea), dar asta nu insemna ca nu mai eram virgina
daca tu esti sigura ca el a bagat numai degetul, atunci nu ar trebui sa fie o problema. e normal sa mai ai tulburari menstruale la varsta ta. mie mi s-a reglat menstruatia abia dupa 5 ani de cand mi-a venit prima data.
totusi ai putea vorbi cu mama ta sa ii spui ca ti-a intarziat mult si vrei sa mergi la medicul de familie ca sa hotarasca el ce e mai bine(tratament de reglare a sangerarii sau un control la ginecolog). mai e posibilitatea sa fi luat o bacterie

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Esti sigura ca a fost doar degetul? Eu cred ca a fost mai mult.Pentru ca, asa cum spui, erai beata. Virgina sigur nu mai esti.

| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul tau cel mai probabil este vorba de faptul ca ai un ciclu menstrual neregulat. Se pare ca este vorba de o dereglare hormonala mai intensa si nu de altceva. Este imposibil ca intarzierea menstruatiei sa aiba un alt motiv. Multa sanatate!

| vocea a răspuns:

Nu iubita mea, stai calma daca esti virgina mai bine ramane asa la penisul si du-te la scoala ca iubitul tau o sa se culce cu tine la un momendat iar apoi o sa te lase si ca orice barbat cine da primul este mult mai scos decat cel care da ultimul la tine adevarul doare dar asta e la varsta asta esti o prada usoara

| FaraNume1245 a răspuns:

Daca la 14 ani te imbeti si ai iubit de 18, e grav.

| valentin54 a răspuns:

Esti gravida felicitari