| anonim_4396 a întrebat:

Heyyy. Am o intrebare. Imi place de un baiat, iar eu nu stiu daca el simte acelasi lucru. L-am prins de 2-3 ori ca se uita la mine, iar azi cand vorbeam cu un baiat de fata cu el (el vorbea cu altcineva si era la vreo 2-3 m distanta) se tot uita spre noi. Oare ma place? Cum pot sa aflu, dar fara sa vorbesc cu el? Sunt foarte timida.

Răspuns Câştigător
| DanFunie a răspuns:

Sunt baiat, si noi baietii cand ne place de o fata o privim des, mai ales daca respectiva fata vorbeste cu alt baiat. Deci daca zici ca se uita la tine, inseamna ca da, te place. Dar fi atenta, nu orice privire inseamna ca te place, trebuie sa fie o privire gen el sa se uite la tine si tu cand te uiti la el, el sa se uite dintr-o data la altceva numai ca sa evite contactul vizual...

8 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Eu cred ca te place. Uita-te si tu la el, cauta-i privirea si zambeste-i timid dar dulce, iar daca e baiat destept va lua el initiativa.

| corbulalbrosu a răspuns:

Singura posibilitate de a-i da de inteles ca iti place de el si ai dori sa deveniti prieteni insa fara sa vorbesti cu el in mod direct o poti face doar prin folosirea unui anumit mijloc de comunicare /socializare si trimiterea unui mesaj. In functie de comportamentul lui ulterior sau a unui raspuns direct sau primit in scris, vei afla daca sentimentul de atractie este reciproc. Curaj si succes!

| grab a răspuns:

Uita-te si tu la el si zi-i din buze asa "buna, ce faci?!"

| devilshelp a răspuns:

Dar daca sta cu mai multe fete? Adica gen e aproape mereu inconjurat de fete

| fantabau a răspuns:

Are Facebook? scrie un bună in mesaj si daca o sati răspundă atunci totul va decurge bine

| DanielAj1122 a răspuns:

Intra pe ask

| cooper23 a răspuns:

Încearcă să te bagi în vorbă cu el. Întreabă-l daca nu vrea să va întâlniți la o ora fixă într-un loc anume și să fiți doar voi. Sau trimite-i un mesaj, dacă n-ai numărul lui de telefon lasăi un bilețel în penar sau în bancă. Mult succes!

| sjsh a răspuns:

Te place. Si ai sa vezi ca o sa faca el prima miscare