| Ania_9248 a întrebat:

Hi.In curand e ziua celui pe care il plac dar cu care nu am mai vorbit de aproape 3 luni, nici pe mess si nici cand ne intalneam. E din acelasi liceu cu mine si i-am zis ceea ce simt pentru el pe mess.Ne-am intalnit o data prin liceu si am vorbit vreo 3 minute, iar dupa ziua aia nu am mai vorbit, iar atunci cand ne intalneam fiecare priveam in alta parte si ne comportam ca doi anonimi.Intrebarea mea e daca sa ii zic "La multi ani!" de ziua lui sau nu.Ar fi ok sa il sun dupa ce nu am mai vorbit atata timp si nici nu ne salutam? Daca il sun sa il sun cu privat sau cu numar? Daca nu raspunde si ii trimit mesaj ce i-as putea mai scrie pe langa simplul :"La multi ani!'? Atept pareri.Ms :*

Răspuns Câştigător
| SelenaDesire a răspuns:

Pai il placi sau nu? Ai lasat timpul sa intervina intre voi, dar nu e totul pierdut. Poti incepe sa mai iei contactul cu ei. Si care e treaba cu La Multi Ani-ul? E ceva absolut normal sa iti spuna cineva, indiferent de cat timp ati mai vb sau nu, un LA MULTI ANI. Oricum, gaseste subiecte comune de dicutie si intra in vorba cu el. Daca iti place si daca nu, lasa-l. Da-i mesaj, fa ce vrei! Dar nu fi prea insistenta, pentru ca va fugi. Cand o femeie ignora un barbat, acesta incepe sa vina la ea, dar cand lucrurile se schimba si femeia e cea care alearga dupa el, atunci el va fi cel care va fugi.

Succes cu noul tau iubit! :X

4 răspunsuri:
| Deeiu a răspuns:

Frate e un simplu "La multi ani!" care da dovada ca esti fata educata si nu uiti asa usor de niste persoane.
Doar da-i un mesaj cu continutu' "La multi ani! Sa ai tot ce-ti doresti, sa ne cresti mare si voinic!laughingkiss"
Si da, trimite-i mesaj!

| 202 a răspuns:

Tu arate. i ca iti pasa de el si acum ar fi cel mai bun moment trece. ti peste orgoliuu chiar daca nu ati mai vb de 3 luniwinking gestu acesta ar arata ca inca iti mai pasa de el si il moti aproprie de tine :X
"la multi ani"winking cuvantul si magia cred ca va fi in "iti doresc tot ce. i mai bun pe lumea asta"

o sa functioneze :X

| mirunapink a răspuns:

Hmmm.nu esti timida de felul tau nu?
doar ca acum ti s-a dat putin lumea peste cap.
daca il vei suna iti va tremura vocea si va parea cam aiurea.
asa ca trimite-i un mesaj cu o simpla felicitare de la multi ani!
asa ii vei arata ca totusi ai obraz.

bafta mare mare mare:*:*:*

| → alle♡ a răspuns:

Dupa parerea mea ar fi foarte frumos sa il suni (cu nr tau) si sa ii spui "La multi ani" si el o sa fie mai ales foarte surprins ca ti-ai amintit cand e ziua lui! merita suna-l! :*