| blondis88 a întrebat:

Hi! sunt intr-o mare dilema :-s acum o saptamana am avut un contact sexual cu iubitul meu, apoi dupa cateva minute altul, deci 2 in aceeasi zi la interval de cateva minute au fost ambele neprotejate insa el ma asigura ca nu si-a dat drumu in mine dar acum dupa o saptamana ma simt rau si problema e secretia vaginala care o aveam si inainte dar acum este abundenta si incolora si ma ustura/deranjeaza vaginul daca nu ma spal des pentru ca ma sterg intr-una si mi-e frica sa nu ma irit sau altceva :-s poate avea legatura cu vreo sarcina atat vreau sa stiu, avem deja mult timp impreuna eu am 22 de ani el 24 si ne dorim insa am zis ca poate mai asteptam daca e sa vina bebe avem posibilitati as vrea sa stiu este prea devreme pentru un test am facut-o in a 7 a zi dupa menstruatie astept rasp urgent!

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este posibila si sarcina, dar deocamdata te-ai ales cu o infectie genitala de la iubitul tau. Trebuie sa te vada un ginecolog fiindca aceasta infectie trebuie tratata si vindecata. Vreau sa spun ceva: nu este obligatoriu ca partenerul tau sa fi luat aceasta boala pe cale sexuala (poate fi de la un exces de antibiotice sau de la un deficit de igiena), dar tu ai luat-o de la el pe aceasta cale.

greece12
| greece12 a răspuns:

Cam ai sanse sa fii insarcinata, nu era nevoie sa ejaculeze, lichidul pre-ejaculator e plin de spermatozoizi.Este insa devreme sa-ti faci test de sarcina, e irelevant.In acest moment doar analizele de sange iti pot spune daca esti sau nu insarcinata.Mergi la medic,nu e nimic,spune-i de scurgerea pe care o ai(la sarcina, in locul menstruatiei curge un lichid incolor)Si cere-i sa faci un set de analize ca sa afli ce e cu tine, nu mai astepta.Mult noroc!

| Mary_5158 a răspuns:

Secretia aia nu are legatura cu sarcina, dar aveti nevoie de un tratament ambii.asa ca nu ezita si pleaca la doctoraswinking

| adryano23 a răspuns:

Stai linistita nu este nici o problema grava si eu cu sotia mea am avut aceleas probleme trebuie doar sa te duci la un doctor ginecolog sa iti faci un control iti va da un tratament dar sa ii ca si prietenul tau are aceleas probleme si daca luati amundoi tratamentul timp de o luna scapati garantat de secretie si o sa aveti o pofta nebuna de sx