| marinmaria a întrebat:

Am o problema ff mare cred ca nu pot ramane insarcinata pentru ca am act. cu iubitul meu si nu ne protejam. si eu nu am ramas niciodata insarcinata? cum imi dau seama daca nu pot ramane insarcinatA? mersi. sad

Răspuns Câştigător
| trixiiie a răspuns:

Cred că ai nevoie de foarte multă practică, dacă nu rămâi din prima. Sunt persoane care se chinuie la nesfârșit.
Mergi la doctor dacă vrei bebe... și sper să fii bine!

3 răspunsuri:
| Alcyon a răspuns:

N-ai dat prea multe detalii. Ati facut-o neprotejat, cu metoda coitului intrerupt? Fiindca sa stii ca metoda coitului intrerupt (practicata corect) ofera cam 96% siguranta, aproape cat prezervativul. Poti s-o faci si ani de zile asa, fara sa ai probleme. Si daca ejaculeaza in tine, tot nu e 100% sigur ca ramai, fiindca multe ovule fecundate sunt eliminate in mod natural de organism (fiindca au defecte genetice etc). Stii cum e, raman alea care nu vor sa ramana, iar femeile ce-si doresc un copil, se chinuie luni de zile.

| trixiiie a răspuns (pentru Alcyon):

Cred că vrea să rămână gravidă și nu reușește, nu sunt sigură.

| denispoli09 a răspuns:

Mergi la ginecologie! happy